افشای دزدی بزرگ همسایگان نفتی از ایران

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 509
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

افشای دزدی بزرگ همسایگان نفتی از ایران

پست توسط interceptor »

طراح تولید بنزین در پتروشیمی ها امروز با حضور در «کافه خبر» از فاجعه ای پرده برداشت که طی سه تا چهار سال آینده دامن پارس جنوبی را خواهد گرفت.

براساس اظهارات فریبرز پناهی، اگر تا چهارسال آینده فکر جدی برای مخزن پارس جنوبی که میان ایران و قطر مشترک است نشود،این میدان مرده خواهد بود و دیگر امکان برداشت وجود ندارد و این یعنی بیهوده بودن سرمایه گذاری های فعلی وبرباد رفتن آنها در سالهای آتی!

دانشجوی دکترای نفت با گرایش مخزن با اشاره به طرحی برای جلوگیری از این بحران طی مدت 7 ماه تاکید کرد:میدان مشترک ایران و قطر به شکل گلابی است که متاسفانه سر آن به سمت کشور همسایه ماست و قسمت پایانی آن به سمت ایران و همین امر باعث می شود که در حالت طبیعی شیب منابع هیدروکربوری به سمت قطر باشد.

 تصویر  [HIGHLIGHT=#d8d8d8]پول منابع ایران + دوحه = دوبی  
  گفته او، براین اساس در حال حاضر قطر با استفاده از روش هایی در تلاش است تا منابع هیدروکربوری پارس جنوبی را تا چهارسال آینده تماما به سمت خود بکشد که در این صورت افت چاه سمت ایران به حدی پایین خواهد آمد که امکان برداشت از آن وجود نخواهد داشت.

وی با ابراز نگرانی از این که سرمایه ملی درپارس جنوبی طی چهار سال آینده در صورت عدم اقدامی جدی کاملا به نابودی خواهد رفت،تصریح کرد:طرحی که ما در حال حاضر برای جلوگیری از این بحران درسر داریم همان طرحی است که قطر در میدان نصرت مشترک میان ما و آنها پیاده کرده است اما ما هنوز متوجه آن نشده ایم.

براساس گفته های پناهی، هنوز ایرانی ها در مطالعات میدانی مخزن به آن نرسیده اند.

وی تاکید کرد:باید روی میدان های مشترک این طرح مورد بررسی ما اجرایی شود تا مانع مهاجرت ثروت ملی به سمت همسایه ها شویم. متاسفانه این دانش در حال حاضر در اختیار شرکت های آمریکایی است که البته بسیار دانش راحت و ساده ای است اما آمریکایی ها با در اختیار قراردادن این دانش به کشورهای عربی کاررا برای ما دشوار کرده اند.

به گفته او،باید هر چه زودتر ایران در تلاش باشد تا مانع مهاجرت منابع ملی خود به کشورهای همسایه شود.

و یاشاره ای به دفاعیات صدام در زمان محاکمه او کرد و گفت: در زمان دادگاهی صدام از وی پرسیدند که چرا به کویت حمله کردی و وی جواب ظریفی به این سوال داد که الان باید باعث هوشیاری ما شده باشد.

دانشجوی دکترای نفت گرایش مخزن ادامه داد: صدام پاسخ داد علت این امر حرکتی بود که کویتی ها در میادین مشترک با ما انجام دادند.این دانش همان دانشی است که در حال حاضر ما باید از آن استفاده کنیم تا مانع مهاجرت منابع ملی از کشور شویم اما زمان برای اینکار محدود است.


تصویر
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”