پشت صحنه سناریوی سقوط پهپاد آمریکایی در کنیا

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 173
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۹, ۸:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 81 بار
سپاس‌های دریافتی: 560 بار

پشت صحنه سناریوی سقوط پهپاد آمریکایی در کنیا

پست توسط شترگاو پلنگ »

یک مقام آگاه نظامی در گفتگو با فارس خبر داد
پشت صحنه سناریوی سقوط پهپاد آمریکایی در کنیا
خبرگزاری فارس:یک مقام آگاه نظامی اهداف سناریوی خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در انتشار خبر سقوط یک پهپاد آمریکایی در کنیا را افشا کرد.
تصویر


یک مقام آگاه نظامی در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس با اشاره به انتشار خبر سقوط یک فروند پهپاد آمریکایی در کنیا گفت:این خبر را اولین بار خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس منتشر کرد و به سرعت توسط سایر رسانه های غربی پوشش داده شد. این در حالی است که خبر شکار پهپاد آمریکایی توسط نیروهای دفاعی ایران تا زمانی که فیلم آن از تلویزیون ما منتشر شد ، در سانسور مطلق بود و رسانه های غربی اشاره چندانی به آن نمی کردند.
وی افزود: پرنده های جاسوسی آمریکا(پهپاد) بسیار مدرن بوده و رادارها قادر به رهیابی آن ها نیستند و به دلیل خصوصیت خودنابودی آن ها در شرایط حساس ، علی القاعده سقوط آن توسط نیروی نظامی یا رسانه های کشور ضعیفی مثل کنیا قابل رصد نیست. از سوی دیگر ، آمریکایی ها در انتشار اخبار تلفات نظامی خود به شدت محتاط هستند و به هیچ وجه حاضر نیستند بدون دلیل خاصی خبر سقوط یک پهپاد جاسوسی خود را منتشر نمایند.بر همین اساس ، انتشار این خبر از سوی خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس ، یک سناریوی روانی-تبلیغاتی به شمار می آید که باید در اصل این خبر به شدت تردید کرد.
این مقام آگاه ادامه داد: اصولا" کشور آفریقایی کنیا هدف مهمی در دایره عملیات جاسوسی و نظامی آمریکا به شمار نمی آید که محل تردد پرنده های فوق مدرن جاسوسی آمریکا باشد.
وی افزود: انتشار ناشیانه خبر سقوط پهپاد آمریکایی بر خلاف عرف رایج رسانه ای ، پوشش وسیع این خبر توسط رسانه های غربی و بویژه محل ادعایی سقوط آن که یک کشور پرت و ضعیف آفریقایی است ؛ تردیدی باقی نمی گذارد که انتشار وسیع این خبر یک عملیات روانی برای تحت الشعاع قرار دادن شکار پهپاد فوق مدرن آمریکایی از سوی نیروهای دفاعی ایران است.
این مقام آگاه تصریح کرد:آمریکایی ها پس از شوک اولیه ای که بواسطه به دام افتادن پرنده فوق مدرن جاسوسی آن ها در ایران دچار آن شدند ، اکنون با طراحی این سناریو در صدد القای این مطلب هستند که: اولا" این پرنده های جاسوسی در حدی از اهمیت نیستند که صرفا" علیه کشورهای دارای توان دفاعی بالا مثل ایران بکار گرفته شوند بلکه در کشورهای ضعیفی مثل کنیا هم عملیات می کنند؛ثانیا" امکان سقوط این پرنده ها وجود دارد فلذا ممکن است پهپاد شکار شده در ایران هم خودبخود سقوط کرده باشد.
وی افزود: هدف نهایی این سناریو این است که شکار پهپاد آمریکایی توسط نیروهای دفاعی ایران محل تردید است و اگر هم واقعیت داشته باشد ، دارای ارزش نظامی خاصی نیست.
این مقام آگاه نظامی در پایان گفت:این سناریوی روانی آمریکایی ها حتی اگر در افکار عمومی دنیا هم موثر باشد و موجب فریب اذهان شود در واقعیت هیچ تاثیری نداشته و خود مقامات بالای نظامی آمریکا بیش از هر کس دیگری می دانند که با شکار پرنده جاسوسی آن ها در ایران چه شکست سنگینی متحمل شده و در آینده چه هزینه های گزافی را متحمل خواهند شد.
وی افزود:فشار روانی حاصل از به دام افتادن پهپاد آمریکایی توسط نیروهای جنگال ایران،کاملا" محسوس است و روی آوردن آمریکایی ها به چنین سناریوهای نخ نمایی ناشی از این فشار روانی است.
 [FONT=Times New Roman]هرگز نخواب کوروش ، ای مهر آریایی / بی نام تو وطن نیز ، نام و نشان ندارد  
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”