روسیه هرگونه تجاوز نظامی به ایران را متوقف می‌کند

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 20
تاریخ عضویت: جمعه ۲۵ آذر ۱۳۹۰, ۵:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 69 بار

روسیه هرگونه تجاوز نظامی به ایران را متوقف می‌کند

پست توسط ghosseh »

روسیه هرگونه تجاوز نظامی به ایران را متوقف می‌کند

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۲۲

  کارشناس نظامی روسیه در گفت‌وگو با پرس تی‌وی گفت، روسیه سعی خواهد کرد هرگونه حمله نظامی به مراکز هسته‌ای ایران را متوقف کند.

به گزارش فارس، "ولادیمیر ایسی‌یف"، مدیر مرکز مطالعات اجتماعی سیاسی در روسیه روز شنبه در گفت‌وگو با پرس تی‌وی تصریح کرد: "حمله نظامی به ایران، مشکلی جدی برای روسیه خواهد بود، چرا که قفقاز و آسیای مرکزی مناطقی راهبردی برای مسکو محسوب می‌شوند."


وی در ادامه سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا به دست نیروهای نظامی ایران را دستاوردی بزرگ دانست و تصریح کرد، آمریکا قلمرو هوایی ایران را نقض کرده است که این مسأله بر خلاف قوانین بین‌الملل است.


وی گفت: "ایران اکنون به دستاوردهای زیادی دست پیدا کرده است. برای مثال وسایل نقلیه بدون سرنشین. این یک دستاورد بزرگ است و می‌توان به موشک‌های راهبردی نیز اشاره کرد. ایران در رابطه با موشک‌ها و ماهواره‌ها در آسیا دستاوردهای زیادی داشته است. این دستاوردها بسیار جدی هستند و بسیاری از مردم از آن‌ها استفاده می‌کنند."


این کارشناس با اشاره به اینکه متوقف کردن یک پهپاد کار بسیار مشکلی است، افزود: "ایران ابزارهای ویژه‌ای برای متوقف کردن (پهپادها) دارد."


ایسی‌یف با تاکید بر این که روسیه نیز هرگونه پهپادی را که وارد قلمرو این کشور شود متوقف می‌کند، خاطر نشان کرد، مسکو می‌تواند از تجربه ایران در سرنگون کردن پهپاد آمریکایی استفاده کند.


این کارشناس نظامی همچنین خواستار همکاری نزدیک تهران و مسکو برای حل مشکلات منطقه‌ای شد.


وی با بیان این که آمریکا به صورت جدی در رابطه با مبارزه با قاچاق مواد مخدر از افغانستان همکاری نمی‌کند، گفت: "قاچاق مواد مخدر یک مشکل برای روسیه و ایران است و مشکلی جدی برای آمریکا محسوب نمی‌شود. روسیه یک کانال عملیاتی را که برای متوقف کردن قاچاق مواد مخدر مفید است، راه انداخته است. شاید ما همکاری‌هایی برای مبارزه با این فعالیت‌ها در دریای خزر هم داشته باشیم."


ایسی‌یف تاکید کرد: "ما باید فعالیت‌های خود را هماهنگ کنیم چرا که ایران یک بازیگر عمده در خاورمیانه است و در کشورهای عراق و افغانستان و بعضی کشورهای آسیاسی مرکزی و قفقاز نفوذ دارد."


واحد‌های جنگ الکترونیک جمهوری اسلامی ایران، ۴ دسامبر یک هواپیمای جاسوسی بدون سرنشنین آمریکا موسوم به آر کیو - ۱۷۰ را در خاک ایران با کم‌ترین صدمه به زمین نشاندند. این هواپیما بر فراز شهر کاشمر در شمال شرقی ایران، واقع در ۲۲۵ کیلومتری مرز این کشور با افغانستان در حال پرواز بود.


دو مقام امریکایی، ۶ دسامبر، به شرط فاش نشدن نام خود تایید کردند، این پهپاد بخشی از عملیات جاسوسی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) که مرکز اطلاعاتی این کشور در افغانستان نیز در آن دست داشت، بوده است. قابلیت‌های جاسوسی این پهپاد آن را قادر می­کرد با پرواز بر فراز مرزهای ایران با افغانستان، اطلاعات محرمانه‌ای را از داخل ایران بدست آورد.


گفتنی است پهپاد آرکیو-۱۷۰ توسط شرکت آمریکایی لاکهید مارتین طراحی و ساخته شده است. 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”