استقبال میلیونر‌های ایران از سیم‌کارت‌های رند!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 696
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۳۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1326 بار
سپاس‌های دریافتی: 2342 بار
تماس:

استقبال میلیونر‌های ایران از سیم‌کارت‌های رند!

پست توسط serat&mersad »

[HIGHLIGHT=#FFFF00]استقبال میلیونر‌های ایران از سیم‌کارت‌های رند! 
افراد معروف و مشهور همیشه سعی می‌کنند با تغییر چهره یا تغییراتی دیگر راحت تر به زندگی اجتماعی خود بپردازند.

اما از آن سو برخی دیگر حاضرند برای معروف شدن و خاص بودن هزینه‌های زیادی بپردازند. یکی از این روش‌های خاص شدن در اختیار گرفتن شماره‌های رند است. هرچند که داشتن یک شماره رند بیشتر در بین وسایل ارتباطی اعم از تلفن همراه یا تلفن ثابت خلاصه می‌شود، اما این افراد همواره سعی می‌کنند همیشه رند باشند!
به عنوان مثال حاضرند هر کاری بکنند تا شماره پلاک خودرو آنها رند باشد. یا دوست دارند شماره حساب بانکی‌شان که مدام هم با آن سرکار دارند از شماره‌های تکراری و رند تشکیل شده باشند. حتی اگر خیلی برش داشته باشند این رند بودن را در اختیار گرفتن شماره کارت ملی یا شناسنامه برای فرزندانشان هم به کار می‌گیرند.
اما همانطور که گفته شد بیشترین حساسیت در داشتن یک شماره رند به شماره تلفن همراه یا تلفن ثابت خلاصه می‌شود. شماره‌هایی که همواره یک کاربر می‌تواند با پرداخت مبالغ هنگفتی آنها را به دست آورد. البته این خاص بودن به غیر از پرداخت هزینه سنگین دردسرهای دیگری هم برای این کاربران خاص به دنبال دارد. یکی از این دردسرها مزاحمت‌های تلفنی و حتی تیکه پرانی به صاحبان این شماره‌ها است.

شماره‌ های میلیونی
در بخش تلفن همراه تا سال 81 سیم‌کارت‌های دائمی دارای شماره‌های رند شرکت ارتباطات سیار در قرعه‌کشی اعطای سیم‌کارت‌های ثبت نامی در کنار شماره‌های عادی قرار می‌گرفت و به مشترکان فروخته می‌شد، اما از این سال به بعد شرکت مخابرات ایران تصمیم به نگهداری این شماره‌ها و فروش آن به صورت مزایده گرفت.
از سال 85 تا پایان سال 87 اپراتور همراه اول حدود 15 دوره مزایده برای فروش شماره‌های رند و مرتب موبایل برگزار کرد که در اولین دوره آن در مهرماه سال 85 ، براساس اعداد و ارقام ارائه شده با فروش 500 سیم کارت، بیش از 650 میلیون تومان درآمد کسب کرد. هر چند که بالغ بر دو سال است که دیگر خبری از مزایده شماره‌های رند نیست و برخی از مسوولان مخابراتی هم از عدم استقبال این واگذاری‌ها در دوره‌های آخر آن خبر می‌دهند، اما چند ماه پیش وحید صدوقی، مدیرعامل همراه اول از شروع مجدد فروش شماره‌های رند موبایل خبرداده و اعلام کرده است که به زودی شرایط فروش این شماره‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.
از سوی دیگر و با استقبال در دوره‌های نخست مزایده فروش شماره‌های مخابرات استان تهران هم تصمیم به فروش شماره‌های رند خود گرفت. حتی در آن زمان درگیری هایی هم بین کاربران تلفن ثابت با این شرکت رخ داد.

[External Link Removed for Guests]

چرا که مخابراتی‌ها اقدام به جمع‌آوری شماره‌های رند از کاربران و تعویض آنها با شماره‌های غیررند کردند و در پاسخ به اعتراضات کاربران هم گفتند که بر اساس قرارداد موجود مخابرات سرویس مکالمه را به کاربران خود فروخته است نه شماره تلفن را در نتیجه هر وقت بخواهد می‌تواند شماره را تعویض کند. به هر حال در آذرماه بود که این شرکت خبر از برگزاری مزایده برای فروش 32 هزار شماره رند خود را منتشر کرد.
شرکت مخابرات استان تهران در حالی امتیاز واگذاری شماره تلفن‌های ثابت رند طلایی و نقره‌ای خود را از طریق مزایده عمومی بفروش می‌رساند که این شرکت اوایل مهرماه نیز اعلام کرده بود که امتیاز شماره تلفن‌های ثابت رند خود را در سه نوع طلایی، نقره‌ای و سفارشی از طریق مزایده عمومی واگذار می‌کند.
بر این اساس شرایط مزایده واگذاری امتیاز شماره تلفن‌های ثابت رند (طلایی، نقره‌ای و سفارشی) که در مهرماه امسال از سوی مخابرات تهران اعلام شد در سه گروه و براساس آیین‌نامه مصوب مجمع شرکت مخابرات ایران بود که قرار بود با اعلام از طریق انتشار آگهی مزایده عمومی در سه نشریه کثیرالانتشار برگزار شود.
آن زمان آخرین مهلت خرید اسناد این مزایده اول آبان‌ماه اعلام شد و بر این اساس در فاز نخست امتیاز واگذاری 70 هزار شماره رند تلفن ثابت در سه سطح نقره‌ای، سفارشی و طلایی و در تمام مراکز مخابرات استان تهران اعم از پرظرفیت و کم ظرفیت قرار بود ارائه شود، اما دو ماه بعد از آن اعلام شد که 32 هزار شماره رند در دو سطح طلایی و نقره‌ای از طریق مزایده واگذار می‌شود.
هر چند که از روند این مزایده و نتایج آن تاکنون اطلاعاتی منتشر نشده است، اما یک منبع آگاه در این زمینه می‌گوید که از مزایده شماره‌های رند ثابت استقبالی نشده است. شماره 09127777777 گران‌ترین شماره رند همراه اول است که به قیمت 57 میلیون و 777 هزار تومان به فروش رفت و در دوره‌های مختلف از برگزاری 15 دوره مزایده شماره‌های رند تلفن همراه، شماره 09122222222 نیز به قیمت حدود 44 میلیون تومان و شماره 09123333333 به قیمت حدود 43 میلیون تومان فروخته شد.

بانوان تاجر!
کارشناسان بازار سیم‌کارت معتقدند در حالی که سیم‌کارت‌های شماره معمولی تقاضای چندانی ندارد تنها پولدارها می‌توانند به استقبال از سیم کارت‌های شماره رند بپردازند. آنها معتقدند شماره‌های رند که دارای شماره‌های مرتب و خوش آهنگ هستند، فاقد پایه ثابت قیمتی در بازار است و بهای آنها تنها براساس سلیقه فروشندگان مشخص می‌شود.
سیم‌کارت‌های شماره رند با حداقل قیمت یک میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود و بهای آن بسته به نوع شماره رندی دارد. هر چند که عنوان می‌شود هم اکنون از مزایده شماره‌های رند چه در بخش تلفن همراه و چه در بخش تلفن ثابت دیگر استقبالی همچون گذشته صورت نمی‌گیرد، اما با این حال فروشندگان بازار معتقدند که این شماره‌ها همچنان طرفداران خاص خود را دارند و اتفاقا بازار فروش آنها هم حسابی سکه است.
البته در بین شماره‌های رند هم همانند شماره‌های غیررند کدها یک و دو بیشترین طرفداران را دارند. هر چند که کدهای بالاتری همچون 6 یا 7 هم با قیمت‌های نجومی‌ای تاکنون به فروش رفته‌اند. اما نکته جالب در بازار فروش شماره‌های رند حضور فعال بانوان در بخش خرید و فروش شماره‌های رند است. اگر سری به صفحات آگهی یکی از معتبرترین نیازمندی‌های روزنامه کشور بزنید این نکته به شما ثابت خواهد شد.
به طوری که از بین 80 آگهی‌ای که در بخش خرید و فروش شماره‌های رند در این نیازمندی‌ها منتشر شده است حداقل در 40 آگهی نام خانوادگی یک خانم به عنوان فروشنده و یا مشاور درج شده است. یکی از این فروشندگان در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» می‌گوید که این کار را چند سالی است شروع کرده و با خرید هر شماره و فروش آن با قیمتی بالاتر به تجارت در این بازار می‌پردازد.
او می‌گوید در بخش شماره‌های عادی معمولا سودی بین 400 تا 700 هزار تومان دارد، اما در بین شماره‌های خاص که به اصطلاح بازار خواب و آگهی و اطلاع رسانی بیشتری برای فروش نیاز دارد، گاهی اوقات بین یک تا دو میلیون تومان سود کرده است.

چه شماره‌هایی رند هستند؟
همانطور که گفته شد قاعده و قانون خاصی در بازار برای رند محسوب شدن یک شماره وجود ندارد و معمولا این فروشندگان هستند که درصد رند بودن یک شماره را تعیین می‌کنند. اما در این بین یک سایت اینترنتی که اتفاقا در بخش فروش شماره‌های رند از همه باسابقه‌تر و معروف‌تر است تعریف‌های مستندتری از شماره‌های رند منتشر کرده است.
بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت rond.ir شماره‌های رند معمولا در یکی از 34 شاخه تعریف شده این سایت قرار می‌گیرد که در ذیل به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود.
رند آینه‌ای: خطوطی هستند که دست کم 4 رقم (یا بیشتر) از آنها به‌صورت متقارن قرار گرفته باشد مانند: 9559*****09 و یا 531 * 135**09
رند پله ای از اول : خطوطی هستند که دست کم 4 رقم (یا بیشتر) از آنها در ابتدای خط پس از پیش شماره (به‌صورت زوج) افزایش و یا کاهش پلکانی یافته باشد مانند: ***4445**09
رند پله ای از آخر: خطوطی هستند که دست کم 4رقم از آنها در انتهای خط (به‌صورت زوج) افزایش یا کاهش پلکانی یافته باشد مانند : 5253*****09
نکته مهم در خصوص رند پله ای این است که رقم یکان این افزایش یا کاهش پلکانی باید یکسان باشد مانند 5686 و اگر رقم یکان یکسان نیست حتما باید دهگان آنها یکسان باشد به‌عنوان مثال 4348 یا 5459.
رند ترازویی: خطوطی هستند که رقم میانی 7 رقم آنها متفاوت و 3رقم قبل از عدد میانی و 3رقم بعد از عدد میانی آنها یکسان است دقیقا مانند دو کفه برابر یک ترازو نمونه خط ترازویی مانند: 754 * 754**09
رند تاریخ تولدی: خطوطی هستند که 4رقم اول و یا 4 رقم آخر آنها مطابق با یکی از سال‌های تاریخ شمسی باشد. نمونه‌ای از خطوط تاریخ تولدی عبارتند از 1360*****09 و یا ***1372**09
رند جفت جفت از اول و آخر: خطوطی هستند که 4رقم اول آنها پس از پیش شماره به‌صورت یک زوج تکراری باشد مانند: ***4545**09 و یا: 5252*****09
رند حروفی: خطوطی هستند که تمام یا بخشی از آنها از نظر حروف لاتین موجود بر روی گوشی‌های تلفن ثابت یا همراه، با نام یا نام خانوادگی یا هر کلمه معنی‌دار دیگر مطابقت داشته باشد. مانند شماره 6642623**09 که با کلمه Mohamad مطابقت دارد.
رند 7 رقم یکی: خطوطی هستند که همه ارقام آنها یکسان است.

منبع:آی تی آنالیز
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1741
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3422 بار
سپاس‌های دریافتی: 5849 بار

Re: استقبال میلیونر‌های ایران از سیم‌کارت‌های رند!

پست توسط shafagh »

فقط خواستم عرض کنم کلمه " میلیونر " مربوط به زمان های قدیم است لذا در این زمان می بایست واژه " میلیاردر " یا " بیلیونر " را بکار برد
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: استقبال میلیونر‌های ایران از سیم‌کارت‌های رند!

پست توسط KH.I.A.2500 »

درود بر همه ؛

این هم یک روش کلاهبرداری مخابراته تا در کنار برخی شرکتهای دیگر جنسمان جور باشه . مگه مخابرات در ازای دادن چند عدد ، هزینه ای می کنه ؟!!
درسته که سیمکارت ارزان شد ولی روشهای دیگری برای تیغ زدن قانونی مردم جایگزین شده .
تازه بگذریم که بسیاری از این شماره ها اصلا" رند به حساب نمیان ولی عده ای با متوسل شدن به یک سری روشهای مسخره سعی دارن تا آن شماره ها را رند جلوه بدن !
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”