تخلفات بيمه ايران از زبان رئيس ديوان محاسبات

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

تخلفات بيمه ايران از زبان رئيس ديوان محاسبات

پست توسط Mr.Amirhessam »

سلام
شاید بابت ارسال این مطلب توبیخ بشوم و با من برخورد صورت بگیرد اما گاهی برای روشن شدن حقیقت و کنار رفتن برخی پرده ها باید هزینه داد،در زیر بدون هیچ کم و کاستی دو گزارش قرار داده می شود که هر دو را مطالعه کنید،نه سیاسی است و نه خطرناک فقط یک یاداوری است و بس تا بدانید گاهی می شود جای شاکی و متهم عوض شود :

جام جم آنلاين: ... ، رئيس ديوان محاسبات در گفتگو با فارس در مورد تخلفات مطرح شده در گزارش ديوان محاسبات از عملکرد مديران بيمه ايران گفت:
بررسي هاي اين نهاد نظارتي نشان داد اغلب پرونده هاي متشکله در بيمه ايران داراي اشکال و حاوي مدارک جعلي است و حداقل 151نمايندگي بيمه ايران متعلق به منسوبين و افراد درجه يک و دو و خانواده هاي مديران بوده اند.
... گفت: ديوان محاسبات گزارش هايي را از شرکتهاي بيمه در اختيار داشت که براين اساس هيات ويژه اي را تشکيل داد و تمامي اطلاعات و اخبار رسيده از مردم و همچنين درون شرکتها را در آن متمرکز و دستور رسيدگي از بيمه ايران را صادر کرد.
وي افزود: گروه تشکيل شده اواخر سال 1385کار رسيدگي را آغاز کردند و اوايل سال 86بخشهايي از گزارش آماده شد که آن را تقديم رئيس جمهور کرديم.
وي اطلاعات به دست آمده را حاکي از تخلفات عديده در اين شرکت عنوان کرد و افزود: بيمه با وجوه مختلف زندگي مردم ارتباط دارد و عمده ترين تخلفي که ما را به خود جلب کرد اين بود که مجوزهاي صادره براي نمايندگي هاي بيمه ايران اغلب متعلق به منسوبين ، اقوام و انصار مديران بود.
... تصريح کرد: طبيعتا وقتي نمايندگي ها متعلق به اقوام و منسوبين است ، مشتريان بيمه به سوي اين نمايندگي ها سوق پيدا مي کنند.
وي گفت: نتيجه اين بود که نمايندگي هاي مذکور از درآمدهاي بالايي برخوردار شده و درآمدهاي بيمه ايران به عنوان شرکت دولتي کاهش پيدا کرده بود.
... افزود: بررسي هاي ديوان نشان داد 151نمايندگي بيمه ايران در سراسر کشور متعلق به منسوبين و افراد درجه يک و دو و خانواده هاي مديران بوده اند.
وي تصريح کرد: البته هنوز تمامي 3هزار و 500کد نمايندگي صادره از سوي بيمه ايران در ديوان محاسبات بررسي نشده است و اگر تمامي کدها بررسي شوند قطعا اين آمار افزايش پيدا خواهد کرد.

وي اظهار کرد: پرونده هاي ديه و خسارت تشکيل شده در بيمه ايران انصافا پرونده هاي آلوده اي هستند که انشائالله با همت همکاران ديوان ، مسوولان قاطع و دلسوز و بدنه مجلس جلوي اين ناهمواري ها و ناگواري ها را خواهيم گرفت تا مردم بتوانند با خاطري آسوده به بيمه تکيه کنند.
... افزود: حسابرسي ما در بيمه ايران هنوز به اتمام نرسيده است و بايد براي آنها از طريق دادسرا دادخواست صادر شود و هيات هاي مستشاري بررسي کنند.
وي خاطرنشان کرد: مسوولان بيمه در روند بررسي هاي ديوان محاسبات مانع تراشي مي کردند که با دستور رئيس جمهور اين موانع برداشته شده و ساير بخشها را با سرعت بررسي خواهيم کرد.
صورت هاي مالي سال 84 بيمه مورد قبول حسابرسي نيست

همزمان رئيس سازمان حسابرسي ايران نيز در گفتگو با ايسنا تاکيد کرد صورتهاي مالي سال 84شرکت سهامي بيمه ايران مورد قبول حسابرس قرار نگرفته است. بدين ترتيب گزارش حسابرس ارائه شده در مورد صورتهاي مالي بيمه ايران مشروط بوده است.
نادريان هم چنين با اشاره به اين که در حال حاضر دستگاه هاي نظارتي برساير دستگاه ها ايجاد شده اند که هر کدام طبق قانون وظايف خاصي را برعهده دارند، گفت: وظايف ديوان محاسبات که طبق اساسنامه آن و قانون اساسي است ، نظارت برجريانات مالي و فعاليت هاي خاص در حيطه بودجه عمومي است.
وي متذکر شد: بيمه ايران نيز دستگاهي با بودجه عمومي است و ديوان محاسبات نيز اين اجازه را دارد که نسبت به وظايف بيمه ايران نظارت و بحث کند.
تاریخ مصاحبه : چهارشنبه 19 ارديبهشت 1386
[External Link Removed for Guests]

تمامی قسمت های قرمز رنگ شده را با اظهارات نماینده دادستان و اتهامات پرونده بیمه ایران که در حال رسیدگی است مقایسه کنید!!! در حقیقت کسی که مافیا ... و رسانه های وابسته سعی در متهم اصلی جلوه دادن ان هستند و خودش در سال 86 خودش را معرفی کرده است به قانون!!!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
كميته حقيقت ياب مجلس گزارش ديوان محاسبات درباره بيمه ايران را تاييد نكرد
فارس: عضو كميسيون اقتصادي مجلس گفت: كميته حقيقت ياب كميسيون برنامه و بودجه مجلس كه براي رسيدگي به موضوع عزل اعضاي هيات مديره بيمه ايران تشكيل شده بود، حق را به گزارش رئيس ديوان محاسبات نداد. الياس نادران در خصوص اظهارات وزير اقتصاد مبني بر بركناري بي دليل اعضاي هيات مديره سابق بيمه ايران و ادعاي ديوان محاسبات مبني بر تاييد گزارش اين ديوان در خصوص متخلف بودن مديران بركنار شده در كميسيون اقتصادي مجلس گفت: وقتي خبر عزل اعضاي سابق هيات مديره بيمه ايران منتشر و مشخص شد اين كار بر اساس گزارش ديوان محاسبات صورت گرفته است، مجلس در صدد تحقيق درباره منشاء گزارش و صحت و سقم آن برآمد. بر اين اساس ديوان محاسبات نامه اي به مجلس فرستاد و درباره اتفاقات به وجود آمده توضيح داد. نادران خاطرنشان كرد: پس از ارائه اين توضيحات من نامه اي به شخص رئيس ديوان محاسبات نوشتم و پرسش هايي را مطرح كردم كه تا به امروز به اين سوال ها پاسخي داده نشده است. نادران اضافه كرد: پس از آن اگر قرار بود با فساد ادعايي رئيس ديوان محاسبات در بيمه ايران مقابله اي صورت پذيرد، چرا گزارش به رئيس بيمه مركزي كشور كه بيمه ايران تحت مديريت آن است و يا وزير اقتصاد كه مقام عالي وزارتخانه در رسيدگي به مسائل پولي و مالي و بيمه اي است، تقديم نشده است. اين نماينده مجلس اضافه كرد: هم اكنون كه بيش از يك سال از ارائه آن گزارش به دولت و عزل اعضاي هيات مديره بيمه ايران مي گذرد، ديوان به مردم گزارش دهد كه نتيجه بررسي هايش درباره سير پرونده و مراحل قانوني آن چه شده است و آيا متهمان رديف اول يعني اعضاي هيات مديره بيمه ايران محكوم شده اند يا تبرئه؟ عضو كميسيون اقتصادي مجلس گفته خبرنگار فارس مبني بر اينكه برخي از اعضاي بركنار شده هيات مديره بيمه ايران بار ديگر در سمت خود منصوب شده اند را تاييد كرد و افزود: سوال ديگر اين است كه چرا پس از تصميمي كه منجر به عزل 5 عضو هيات مديره بيمه ايران شده مجددا 2 عضو در هيات مديره ابقا شدند؟ نادران تاكيد كرد: من دفاعيه هاي آقاي آسوده مديرعامل سابق بيمه ايران را در پاسخ به ادعاهاي رئيس ديوان محاسبات شنيدم و براساس مستندات تقديمي، دفاعيه شان را قابل تامل و ناقض ادعاهاي رئيس ديوان محاسبات ديدم. وي افزود: شايد به همين دليل بود كه كميته حقيقت ياب كميسيون برنامه و بودجه مجلس كه براي رسيدگي به همين موضوع تشكيل شده بود حق را به آقاي رحيمي رئيس ديوان محاسبات نداد. نادران تاكيد كرد: جا دارد ديوان محاسبات هر چه سريع تر نتايج بررسي هاي خود را درباره پرونده عزل اعضاي هيات مديره بيمه ايران اعلام كند.
[External Link Removed for Guests]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سخنان نادران در خصوص ديوان محاسبات و پرونده بيمه ايران خلاف واقع است

در پي انتشار خبري در صفحه 6 روزنامه به نقل از آقاي الياس نادران نماينده محترم مجلس شوراي اسلامي در خصوص پرونده تخلفات بيمه ايران ديوان محاسبات كشور جوابيه اي را در اين خصوص ارسال كرده است مبني بر اينكه هفته قبل خبري روي سايت خبرگزاري فارس منتشر شد كه در آن به استناد اخبار كذب از منابع غيرموثق ذكر شده بود: كميسيون اقتصادي مجلس نظر ديوان محاسبات را در خصوص بيمه ايران تاكيد نكرده است.


متاسفانه درج اين خبر نادرست در سايت خبرگزاري فارس منجر به استفاده مشابه از سوي برخي جرايد و سايت هاي ديگر نيز شد تا اينكه در تاريخ 28/1/1387 جوابيه اي از طرف اين دفتر به خبرگزاري ها ارسال شد. در اين جوابيه به استناد به دو بينه كذب بودن خبر مذكور يادآوري گرديد. اول اظهارات مخبر محترم كميسيون اقتصادي مجلس كه پس از جلسه كميسيون مذكور با خبرگزاري ها سخن گفت و خبر آن با عنوان: گزارشات ديوان محاسبات مفيد و قانع كننده بود، منتشر گرديد. در آن مصاحبه سيدكاظم دلخوش نماينده محترم صومعه سرا و مخبر كميسيون اقتصاد به عنوان مرجع رسمي انتقال اخبار كميسيون گفت: با حضور رئيس و مسوولان ديوان محاسبات مسائل پيش آمده در خصوص چند بيمه كشور در جلسه كميسيون بررسي و از سوي ديوان گزارشات مبسوط و مفيدي به اعضا ارائه شد. مخبر كميسيون اقتصادي در ادامه گفت وگوي خود با خبرگزاري ايسنا در تاريخ 31/2/1386 گفت: با توجه به درخواست چند بيمه و پيگيري هاي كميسيون اقتصادي، ديوان محاسبات با حضور در كميسيون در خصوص تخلفات اعلام شده كه باعث بركناري مديران بيمه هاي كشور شده مراحل پيگيري كار و اسناد و مدارك موجود گزارش مبسوطي ارائه داد. وي گزارش ارائه شده از سوي ديوان محاسبات و پيگيري ها و تلاش هاي ديوان را مفيد و قابل تقدير دانست.


در همان تاريخ آقاي فروزش عضو ديگر كميسيون اقتصادي مجلس با مفيد ارزيابي كردن گزارش ديوان محاسبات اظهار كرد: ديوان نقشي در برخورد رئيس جمهور با اعضاي هيات مديره بيمه ايران نداشته و پيشنهادي نيز در اين خصوص به رئيس جمهور نداده، بلكه تنها نتيجه بررسي هايش را ارائه كرده است. دليل ديگر در رد سخنان آقاي نادران كه در جوابيه قبلي هم به آن اشاره شد، تقدير كتبي كميسيون اقتصادي مجلس از اقدامات ديوان محاسبات بود كه براساس آن كميسيون متعاقب رسيدگي هاي خود به عنوان كميسيوني مرتبط با موضوع كتاب از ديوان محاسبات به خاطر تلاش هاي گسترده در جهت حفظ و حراست از بيت المال تقدير و تشكر نمود. بر اين اساس استناد به سخنان آقاي الياس نادران كه در جلسه مذكور كميسيون حضور نداشته و تنها مستمك و محمل ورود ايشان به موضوع گزارش هاي ديوان محاسبات گزارش هاي افواهي و غيرمستند برخي رسانه هاي هدف دار و مغرض با پيش زمينه ها و پيش فرض هاي قبلي بوده، نمي تواند كاري ارزشمند و در راستاي رسالت اطلاع رساني باشد. جاي سوال باقي است كه آقاي الياس نادران به عنوان عضو كميسيون اقتصادي مجلس كه خود در مهم ترين جلسه رسيدگي به موضوع تخلف مديران بيمه در كميسيون غايب بود و در جلسات ديگر كميسيون ها از جمله كميسيون برنامه و بودجه و محاسبات و كميسيون اصل 90 نيز حضور نداشته اند، بر چه اساسي به اظهارنظر درخصوص بيمه ايران مي پردازند؟ ضمن آنكه ديوان محاسبات براساس اسناد و مدارك و مذاكرات موجود در كميسيون هاي مذكور به تمامي سوالات نمايندگان محترم مجلس پاسخ مبسوط و قانع كننده داده است. لذا ضمن تكذيب سخنان اين نماينده مجلس درخصوص نظر كميته حقيقت ياب كميسيون برنامه و بودجه و ضمن محفوظ بودن حق طرح دعوي حقوقي به خاطر نشر اكاذيب و تشويش اذهان عمومي اعلام مي دارد: اينگونه سخنان خلاف واقع و از روي بي اطلاعي بوده و آقاي نادران سعي نموده ضمن بازي با كلمات باطل خود حقانيت كميته حقيقت ياب را مخدوش جلوه داده و بدون ترديد از نظر اكثريت اعضاي محترم آن كميته كاملابي خبر است.
روزنامه اعتماد ملي، شماره 625 به تاريخ 2/2/87، صفحه 6 (اقتصاد)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کسانی که سال 86 مدعی بودند در بیمه ایران اتفاقی نیوفتاده و گزارش دیوان محاسبات اشتباه است و ان را در مجلس رد کردند و خواستار اعاده حیثیت از مدیران و بیمه و ... شده بودند،امروز مدعی هستند که فساد در بیمه ایران را خود اینها یافته اند...

عجب روزگاریست،با یک جستجو در اخبار سال 86 دوستان میتوانند سره را از ناسره تشخیص دهند...
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”