وزیر خارجه ایران در قبرس بازداشت شد!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 351
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1589 بار
سپاس‌های دریافتی: 1992 بار

وزیر خارجه ایران در قبرس بازداشت شد!

پست توسط دموکراسی »

 علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه کشورمان، روز گذشته به منظور دیدار با مقامات قبرس به این کشور سفر کرده بود و امروز از آنجا به قزاقستان رفت؛ اما برخی رسانه‌های ترکیه‌ای مدعی شده‌اند، صالحی برای مدت کوتاهی در قبرس بازداشت شده است.     گزارش «تابناک»، روزنامه «تودی زمان» ترکیه، امروز با انتشار گزارشی مدعی شد که علی اکبر صالحی هنگام ورود به فرودگاه بین‌المللی «نیکوزیا» (پایتخت قبرس) به مدت کوتاهی بازداشت شده است.

به نوشته این روزنامه، منبع این خبر، گزارشی است که در شبکه «تی.آر.تی» ترکیه پخش و در آن ادعا شده است که صالحی به جرم اینکه نامش در لیست «اشخاص نامطلوب» اتحادیه اروپاست، در هنگام رسیدن به نیکوزیا به دست نیروهای امنیتی فرودگاه بازداشت شده است.

بر پایه این گزارش، دفتر ضدتروریسم فرودگاه، پس از اینکه وزارت خارجه قبرس و شخص وزیر خارجه این کشور وارد ماجرا شده‌اند، صالحی را آزاد کرده است.

ناگفته نماند که اقدام نیروهای امنیتی فرودگاه، سبب بروز تنش‌هایی شده، ولی با مداخله «اراتو کوزاکو مارکولی»، وزیر خارجه قبرس، مشکل برطرف شده است.

در این باره، استدلال مقامات امنیتی این بوده که صالحی در لیست سیاه اتحادیه اروپا قرار دارد و تنها پس از صدور اجازه اختصاصی از سوی وزیر خارجه قبرس، می‌تواند وارد این کشور شود. با این حال، مارکولی برای آنان توضیح داده که نام صالحی در سال ۲۰۱۰ و پس از انتصاب به عنوان وزیر خارجه ایران، از لیست سیاه بیرون آورده شده است.

این گزارش می‌افزاید، پس از این ماجرا، دولت قبرس رسما از ایران عذرخواهی کرده و دلیل رخ دادن این رویداد را «سوء تفاهم» و «عملکرد اشتباه» نیروهای امنیتی فرودگاه دانسته است
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

Re: وزیر خارجه ایران در قبرس بازداشت شد!

پست توسط A3eman »

  آمریکایی که به جرم حمل اسلحه در فرودگاه بازداشت شد. 
   
 تصویر 
   
  از سایت های اپوزیسیون با استفاده از این عکس و فوتوشاپ مدعی شدند علی اکبر صالحی در قبرس بازداشت شد. 
   
 تصویر 
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۸۹, ۱:۱۱ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3413 بار

Re: وزیر خارجه ایران در قبرس بازداشت شد!

پست توسط dolphine »

  وزیر خارجه هم بدون دعوت و سرزده و بدون هماهنگی و بدون استقبال مسوول همتراز قبرسی مثل یه شخص معمولی وارد شده ! مگه ممکنه اونا خبر نداشته باشن و هماهنگیها صورت نگرفته باشه .

برای رفتن مسوولان عالیرتبه از یک هفته تا یک سال از قبل تماسها برقرار میشه ... بعد مراحل امنیتی اجرا میشه وآخر سر اگه تصمیم قطعی بود برای رفتن اطلاع میدن که آهای ما داریم میاییییییییییییم .


منکه بعید میدونم یه شخص عالیرتبه مملکتی وارد یه کشوری بشه و مسوولان دولتی اون کشور به استقبالش نرن .

 

 
در مورد برزیل حرفی برای گفتن ندارم .

برای گرفتن گوشت گاو و گوسفند ومرغ و علوفه و میوه جات و کمی هم دانش انتقال صنعتی از برزیل باید تحمل کرد . تحریمیم دیگه ... مجبوریم . 8->
 
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 556
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۵, ۱۲:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

Re: وزیر خارجه ایران در قبرس بازداشت شد!

پست توسط HASAN BARATY »

خبرنگار اعزامی فارس به قبرس گزارش می دهد
گاف رسانه‌های ترکیه درباره سفر صالحی به قبرس
خبرگزاری فارس: برخی رسانه‌های ترکیه پس از سفر وزیر امور خارجه کشورمان به قبرس با انتشار شایعاتی دست به فضا سازی رسانه‌ای علیه وزیر خارجه ایران و زیر سوال بردن این سفر کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، برخی رسانه‌های ترکیه پس از سفر علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان به قبرس با انتشار شایعاتی دست به فضا سازی رسانه‌ای علیه وزیر خارجه ایران و زیر سوال بردن این سفر کرده‌اند.

این شایعات در حالی مطرح می‌شود که صالحی را در این سفر خبرنگاران خبرگزاری‌های مختلف از جمله خبرنگار خبرگزاری فارس همراهی می‌کردند.

خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس با بیان اینکه ما در تمام مسیر همراه وزیر خارجه بودیم، تاکید کرد که مقامات قبرسی استقبال بسیار گرمی از آقای صالحی داشتند و ادعای اینکه وی مدتی بازداشت شده کذب است.

صالحی در این سفر کت و شلوار تیره بر تن داشته و در زمان ورود به فرودگاه "لارناکا" مسئول تشریفات وزارت خارجه و معاون امور بین‌الملل رئیس جمهور قرار گرفته است.

برخلاف آنچه رسانه‌های ترکیه ادعا کرده‌اند، بدلیل اینکه فرودگاه بین‌المللی "نیکوزیا" در دست ترک نشینان قبرس قرار دارد، بخش یونانی نشین برای سفر مهمانان بین‌المللی خود از فرودگان "لارناکا" استفاده می‌کند.

صالحی و خبرنگاران پس از عبور از پاویون وارد اتاقی شده که در آن طی گفت‌وگویی هدف از سفر خود به قبرس را اعلام کرد و پس از آن به همراه خبرنگاران با ماشین‌های تشریفات عازم کاخ ریاست جمهوری قبرس شده است.

وزیر خارجه کشورمان در این سفر مورد استقبال ویژه مقامات قبرسی قرار گرفته، بطوریکه تمام دیدارهای وی در این کشور در کاخ ریاست جمهوری انجام شده و پس از این دیدارها نیز در ضیافت شامی که مقامات قبرسی به افتخار وی ترتیب داده بودند، شرکت کرد.

به نظر می‌رسد که هدف از انتشار این ادعاها را باید در اختلافات ترکیه و قبرس جستجو کرد چرا که منبع این شایعات رسانه‌های ترکیه از جمله شبکه "تی آر تی" و روزنامه "تودی زمان" است.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 186
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۰, ۱:۲۷ ب.ظ
محل اقامت: tehran
سپاس‌های ارسالی: 245 بار
سپاس‌های دریافتی: 588 بار

Re: وزیر خارجه ایران در قبرس بازداشت شد!

پست توسط kdf »

با توجه به واكنش نماينده مجلس و عذر خواهي دولت قبرس احتمالا خبر صحت دارد :

------------------------------------------------------------------------------------------


واکنش به دستگیری صالحی در فرودگاه قبرس

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شوراي اسلامي در واکنش به خبر دستگیری علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان در فرودگاه قبرس گفت: این بزرگترین بی‌حرمتی به شانیت دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب اسلامی است و تا كنون سابقه نداشته است.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌و‌گو با ایلنا ضمن تاکید بر اینکه باید واکنش جدی توسط ایران درباره این بی‌حرمتی صورت بگیرد؛ افزود: ایران می‌تواند در قالب مقابله به مثل یا مراجعه به مراجع بین المللی این مساله را پیگیری کند زیرا با توجه به قوانین بین المللی این عمل خلاف قانون است.

وی تاکید کرد: در این باره قطعا خود مسوولین وزارت امور خارجه مقصر هستند زیرا باید در شرایط حساس کنونی و با توجه به خصومت دنیا علیه ایران باید با ظرافت بیشتری سفرهای خارجه مسوولین را مورد بررسی قرار دهند.

فلاحت پیشه تاکید کرد: باید افرادی که در این مساله سهل انگاری کرده‌اند شناسایی شوند تا با آن‌ها برخورد شود.

بازداشت صالحي براي ایجاد جنگ روانی بود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه باید منتظر حضور صالحی در مجلس باشیم تا بتوان درباره بازداشت وی اطلاعات دقیق‌تری کسب کرد، گفت: این احتمال نیز وجود دارد که این مساله برای ایجاد جنگ روانی رخ داده باشد تا از آن سوء استفاده تبلیغاتی شود.

اسماعیل کوثری ضمن اشاره به حضور صالحی در کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره دستگیری صالحی توسط پلیس در فرودگاه «لارناکا» گفت: قرار بر این است که صالحی در جلسه کمیسيون درباره عملکرد وزارت امور خارجه گزارشی بدهد و قاعدتا گزارش سفر خود را نیز ارائه خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه بار اول نیست صالحی به سفر خارجی می‌رود بیان داشت: معمولا شخصیت‌ها با تشریفات خاصی در فرودگاه حضور خواهند داشت و اینکه این مساله در فرودگاه این کشور اتفاق افتاده است شاید به دلیل خطا باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: این اتفاق ربطی به عملکرد وزارت امور خارجه ندارد وباید منتظر حضور خود آقای صالحی باشیم تا در این باره صحبت شود.


[External Link Removed for Guests]
ما یه مشت سربازیم جون به کف
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۷, ۱۲:۱۰ ب.ظ
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

Re: وزیر خارجه ایران در قبرس بازداشت شد!

پست توسط FREE MAN »

بالاخره دستگیر شده یا نه ؟؟؟
بابا تکلیف ما رو روشن کنید که بتونیم تصمیم بگیریم اعصابمون باید خورد بشه یا نه،اولش خوشحال شدم که یه دلیل برای غصه امشبمون هم جور شد ها ،بعدش زدن خرابش کردن .حالا ما امشب برا چی باید غصه بخوریم ؟هان ؟؟؟ :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 556
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۵, ۱۲:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

Re: وزیر خارجه ایران در قبرس بازداشت شد!

پست توسط HASAN BARATY »

البته با توجه به اون عکس فتوشاپی از اول معلوم بود داستان چیه ولی بهر صورت خود قبرسی ها بهتر از همه در مورد رویداد اتفاق افتاده در کشورشون اگاهند!!!
وزارت خارجه قبرس با صدور بیانیه‌ای ضمن موفقیت آمیز توصیف کردن سفر صالحی به این کشور، برخی ادعاها در خصوص بروز مشکل در هنگام ورود یا خروج وزیر خارجه ایران را تکذیب کرد.

وزارت امور خارجه قبرس با صدور بیانیه‌ای، ضمن موفقیت آمیز توصیف کردن سفر علی اکبر صالحی به قبرس و انجام برنامه‌های سفر بر اساس توافقات قبلی، برخی ادعاها در خصوص قرار داشتن نام وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در فهرست افراد ممنوع الورود یا ممنوع الخروج از این کشور و همچنین به وجود آمدن هرگونه مشکلی هنگام ورود یا خروج رئیس دستگاه دیپلماسی ایران به قبرس را تکذیب کرد.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”