عراق در مقابل ترکیه خواهد ایستاد...

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۷, ۱۲:۱۰ ب.ظ
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

عراق در مقابل ترکیه خواهد ایستاد...

پست توسط FREE MAN »

آشکار شدن بیش از پیش دخالت ترکیه در ناآرامی‌های سوریه و حمایت‌های این کشور از گروه‌های مسلح مخالف دولت اسد، اندک اندک واکنش دیگر کشورهای منطقه را برمی‌انگیزد. در آخرین مورد، فرمانده سابق نیروهای بدر عراق نسبت به این ماجرا به ترکیه هشدار جدی داده است.

به گزارش صفحه عربی «تابناک»، «هادی العامری»، فرمانده سابق نیروهای بدر وابسته به مجلس اعلای اسلامی عراق ـ که اکنون وزیر حمل و نقل این کشور است ـ در اظهاراتی نسبت به دسیسه جدید ترکیه در منطقه به شدت هشدار داد.

بنا بر این گزارش، وی که به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب ۱۹۲۰ عراق علیه ارتش اشغالگر انگلیس در میان هزاران تن از هوادارانش در شهر «دیوانیه» در جنوب عراق سخنرانی می‌کرد، در ادامه افزود: دلیل و علت اصلی مشکلاتی که اکنون فرایند سیاسی عراق با آن روبه‌رو شده، روشن است؛ این مسأله با توطئه جدید [ترکیه] در سوریه بی‌ربط نیست.

وزیر حمل و نقل عراق همچنین افزود: از کشورهای عربی در شگفتم که غیرت در آنان مرده است. امروز ترکیه اعراب را تهدید می‌کند، به گونه‌ای که یک کشور عربی به نام سوریه را به حمله تهدید کرده، ولی هیچ کشور عربی تکان نمی‌خورد یا سکوت خود را نمی‌شکند. آیا اگر ایران یک کشور عربی را تهدید می‌کرد، باز هم شما ساکت می‌نشستید؟!

«هادی العامری» در ادامه گفت: بنده به دولت ترکیه اعلام می‌کنم، ما در برابر هر گونه تجاوز شما به سوریه ساکت نخواهیم نشست و به هیچ کشوری در جهان اجازه نمی‌دهیم به یک کشور عربی تجاوز کند. ما در کنار حکومت و ملت سوریه در برابر هر گونه توطئه خارجی به رهبری ترک‌ها می‌ایستیم. ترک‌ها باید این مسأله را دریابند.

فرمانده سابق نیروهای بدر وابسته به مجلس اعلای اسلامی عراق در پایان گفت: اگر ترکیه در عراق به دنبال منافع است و می‌خواهد با دولت عراق شراکت کند، باید دست از دسیسه علیه سوریه بردارد؛ این نظر ماست، در غیر این صورت به کسی که به دنبال دست‌درازی دست درازی به سوریه است، اجازه ورود به عراق را نخواهیم داد.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   
New Member
پست: 17
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۰ دی ۱۳۸۸, ۱۲:۱۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 41 بار
سپاس‌های دریافتی: 15 بار

Re: عراق در مقابل ترکیه خواهد ایستاد...

پست توسط 8758004 »

خوب این حرفش در مورد ایران چی بود؟

مگه ما چمونه؟
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: عراق در مقابل ترکیه خواهد ایستاد...

پست توسط میهن پرست »

راست میگه دیگه.اگه ما تهدید میکردیم یه کشور عربیرو این عربا میشدن پان عرب و پشت به پشت هم جلومون مقاومت میکردن
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1062
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3146 بار

Re: عراق در مقابل ترکیه خواهد ایستاد...

پست توسط Hesam - 1994 »

[External Link Removed for Guests]
ﺟﻤﻴﻞ ﺭﻋﺪﻭﻥ فرمانده ی صقور الغاب که قصد داشت در جلسه ای با فرماندهان ارتش آزاد در انطاکیه ترکیه شرکت کنه ، توسط بمب جاسازی شده در ماشینش ترور شد .
بر اثر شدت انفجار دو پای ﺟﻤﻴﻞ ﺭﻋﺪﻭﻥ قطع شد و به بیمارستان منتقل شد ؛ در ابتدا زنده بود ، اما سرانجام بعلت جراحات شدید وارده کشته شد .
هنوز مشخص نیست که چه گروهی و به چه قصدی این فرمانده رو در ترکیه !! ترور کرده .

 [External Link Removed for Guests] 
 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”