وکیل بین المللی: ایران می‌تواند علیه امریکا اقامه دعوی کند

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۷, ۱۲:۱۰ ب.ظ
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

وکیل بین المللی: ایران می‌تواند علیه امریکا اقامه دعوی کند

پست توسط FREE MAN »

وکيل بين المللي و استاد قانون در دانشگاه ايلينويز می گوید، ايران بايد به خاطر امتناع امريکا از حضور در مذاکرات مستقيم با تهران و تهديدهايش مبني بر حمله نظامي عليه جمهوري اسلامي، عليه واشنگتن در دیوان بين المللي دادگستری اقامه دعوي کند.

به گزارش پرس تی وی فرانسيس بويل گفت: "از ۱۰ ژانويه ۱۹۷۷ وکيل بودم. و اگر شخصي از مذاکره با شما امتناع کند، مي‌توان عليه وي اقامه دعوي کرد و سپس آنها مجبور به مذاکره با شما خواهند بود."

وي خاطر نشان کرد: "اما اگر دولت امريکا قصد چنين کاري نداشته باشد (پذيرفتن مذاکره)، اين گونه به نظر مي‌آيد که ايران مي‌تواند عليه آنها در دادگاه جهاني اقامه دعوي کند و از خود حفاظت کند و سپس با اقدامات دادگاه جهاني، امريکا را مجبور به مذاکره با ايران کند."

بويل گفت: ... اگر بحران گسترش يافت که مسلما چنين خواهد شد، به ايران پيشنهاد مي‌کنم دادخواستي عليه اين سه کشور (امريکا، انگليس و فرانسه) تنظيم کند و خواستار برگزاري جلسه اضطراري دادگاه جهاني شود و با استفاده از اين روش از بروز جنگ جلوگيري کند."

وي گفت: "دستور مهار کننده دادگاه مي‌تواند از حمله نظامي به ايران، هر گونه اعمال تحريم عليه ايران و اعمال تحريم‌هاي اقتصادي بيشتر از سوي اين سه کشور عليه ايران جلوگيري کند. اين حکم همچنين مانع از اقدامات اين سه کشور براي اعمال تحريم‌هاي بيشتر عليه ايران در شوراي امنيت سازمان ملل خواهد شد."

بويل گفت: "بنابراين اگر دولت امريکا نخواهد در مذاکراتي منطقي، مستقيم، بدون قيد و شرط و با حسن نيت با ايران حضور يابد، آن وقت تهران مي‌تواند دادخواستي در اين باره تنظيم کند."

امريکا، اسرائيل و برخي از متحدان‌شان ايران را به دنبال کردن اهداف نظامي در برنامه انرژي اتمي‌اش متهم مي‌کنند. واشنگتن و تل آويو بارها تهران را به استفاده از گزينه حمله نظامي عليه تاسيساتش تهديد کرده‌اند.

ايران تاکيد دارد به عنوان يکي از امضا کنندگان پيمان منع گسترش تسليحات اتمي (ان‌پي‌تي) و يکي از اعضاي آژانس بين المللي انرژي اتمي حق توسعه و دستيابي به فناوري اتمي براي اهداف صلح آميز را دارد.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”