امریکاناوهواپیمابرخودرابه دلیل نگرانی ازانسدادتنگه هرمز ....

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 92
تاریخ عضویت: جمعه ۲۸ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۰۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 54 بار
سپاس‌های دریافتی: 506 بار

امریکاناوهواپیمابرخودرابه دلیل نگرانی ازانسدادتنگه هرمز ....

پست توسط farshid1989 »

  آمریکا برای حفظ یک ناو اضافی در خلیج   امریکا ناو هواپیمابر خود را به دلیل نگرانی از انسداد تنگه ی هرمز توسط ایران در خلیج فارس نگه می دارد آمریکا در حال تصمیم گیری در مورد نگه داشتن دو ناو هواپیمابر خود در آبهای اطراف ایران تا پایان سال است.کی از نگرانی ها در پروسه تصمیم گیری فراهم کردن "توجیهی" برای حفظ یک ناو اضافی در خلیج فارس است.

سی ان ان نوشت: آمریکا در حال تصمیم گیری در مورد نگه داشتن دو ناو هواپیمابر خود در آبهای اطراف ایران تا پایان سال است.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، در صورت تصمیم به حفظ وجود یک ناو دیگر در خلیج فارس احتمال برافروختن تنش با ایران وجود دارد.

رابرت گیتس وزیر سابق دفاع امریکا در سال 2010 دستور ارسال یک ناو اضافی به خلیج فارس را داد.

به طور طبیعی، تنها یک ناو آمریکایی در طول سال در آب های خلیج فارس حضور مدوام دارد.

زمان دستور رابرت گیتس در ماه سپتامبر سال جاری به پایان می رسد، اما مسئولان امریکایی می گویند، کاخ سفید، لئون پانه تا وزیر دفاع و مقامات ارشد نیروی دریایی در حال بررسی نگه داشتن یک ناوهواپیمابر اضافی در خلیج فارس در زمان فعلی که ایران تهدید به انسداد تنگه ی هرمز می کند، هستند.


سی ان ان در ادامه به نقل از مقامات امریکایی که خواستار عدم افشای نامشان بودند نوشت: یکی از نگرانی ها در پروسه تصمیم گیری فراهم کردن "توجیهی" برای حفظ یک ناو اضافی در خلیج فارس است.

دستور سال 2010 وزیر اسبق دفاع آمریکا در جهت ارسال یک ناو به خلیج فارس برای حمایت از ارتش امریکا در افغانستان و عراق بود.

به گزارش انتخاب ؛ سی ان ان می نویسد: اما اکنون که امریکا از عراق خارج شده است و دو سال دیگر هم در بحبوحه تنش ها با ایران افغانستان را ترک می کند، حفظ حضور یک ناو دیگر در خلیج فارس نیازمند توجیهی عاقلانه است.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”