مدیر عامل فراری بانک ملی ایران باز هم خبرساز شد

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۷, ۱۲:۱۰ ب.ظ
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

مدیر عامل فراری بانک ملی ایران باز هم خبرساز شد

پست توسط FREE MAN »

با صدور دادخواست صدر اعظم کاناد در مورد مدیر عامل فراری بانک ملی ایران، ماجرای حضور خاوری در کانادا باز هم خبر ساز شد.

جام اقتصادی؛ باشگاه خبرنگاران: هنوز ماجرای اختلاس 3 هزار میلیاردی و فرار محمود رضا خاوری، مدیر عامل بانک ملی ایران، بعد از استعفای مصلحتی، از یادها نرفته است و هنوز اخبار مربوط به مدیرعامل فراری بانک ملی ایران که آزادانه در کانادا زندگی می کند مورد توجه افکار عمومی قرار دارد. ماجرا از این قرار بود که با وجود پیگیری‌های پلیس اینترپل کشورمان برای بازگرداندن محمود خاوری یکی از متهمان پرونده فساد بانکی بزرگ، پلیس اینترپل کانادا با اعلام اینکه مدیرعامل سابق بانک ملی همچنان در اتاوای کانادا زندگی می‌کند، از تحویل وی به ایران خودداری کرد.

انتشار خبر رسمی مبنی بر حضور خاوری در کانادا در حالی صورت می گرفت که چندی قبل برخی منابع، از فرار خاوری به آمریکا خبر داده بودند و حالا با این خبر به نظر می رسد فرار خاوری از کانادا شایعه بوده است تا واقعیت. بعد از آن اما در تازه ترین خبرها، کانادایی ها در اقدامی متضاد با عملکرد پلیس این کشور، خواستار تحقیق در خصوص نحوه اقامت خاوری در کانادا شده اند. استفان هارپر، صدر اعظما در دادخواستی از مسئولان کانادا تقاضا کرده است، نسبت به اینکه اقامت خاوری در این کشور با توجه به قوانین بوده است یا خیر، تحقیقات لازم را انجام دهند. هارپر در این دادخواست که در سایت پتیشن آنلاین منتشر شده، آورده است: ما به دنبال پیگیری برای درخواست محمودرضا خاوری مبنی بر اقامتش در کانادا هستیم.

وی در ادامه دادخواستش به سابقه خاوری اشاره کرده و گفته که سابقه وی نشان می‌دهد که مدیر سابق بانک ملی ایران در سال 2007 ملکی را به ارزش 2 میلیون و 925 هزار دلار به نام خود ثبت کرده است. در ادامه این دادخواست آورده شده است: در شرایطی که قوانین سخت به راحتی حتی اجازه دیدن و ملاقات ایرانیان با بستگان‌شان را در کانادا نمی‌دهد و نقل و انتقالات پول به سختی انجام می‌گیرد، جای سوال است که چگونه آقای خاوری توانسته است به راحتی به کانادا مهاجرت و در این کشور اقامت کند و همچنین چگونه وی با رعایت قوانین توانسته اقامت در کانادا را به دست آورد؟

تا به این ترتیب ماجرای حضور خاوری در کانادا باز هم خبر ساز شود، هر چند که اخبار رسیده از کانادا نشانگر رفتار ضد و نقیض کانادایی ها در خصوص حضور خاوری در کاناداست.

گفتنی است، اردیبهشت امسال بود که حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور از فساد بانکی صد میلیون یورویی خبر داد و محمود رضا خاوری را یکی از مجرمین این پرونده دانست تا بار دیگر اختلاس 3 هزار میلیاردی و فرار مدیر عامل سابق بانک ملی را زنده کند. وی در این خصوص گفته بود: از این میزان 71 میلیون یورو با پیگیری‌ها، در حال بازگردانده شدن به بانک است. همچنین 7 میلیون یورویی که به ریال تبدیل شد وثیقه مورد نیاز را دارد. این پرونده زوایای پیچیده و سنگینی دارد. رئیس فراری بانک ملی نیز در این پرونده نقش دارد و این وام به دستور و موافقت او تعلق گرفت ولی اینکه آیا در این مسیر پولی جابه‌جا شده یا خیر، باید در مراحل رسیدگی مشخص شود.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1212
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲ اسفند ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

Re: مدیر عامل فراری بانک ملی ایران باز هم خبرساز شد

پست توسط anybody »

اینم نمونه ای از صداقت غرب در مورد ایران و ایرانی هست که از تحویل دادن یک دزد که پول مردم ایران رو بالا کشیده به کشورمون خودداری میکنه!
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

Re: مدیر عامل فراری بانک ملی ایران باز هم خبرساز شد

پست توسط Mohammad 1985 »

FREE MAN نوشته شده: در شرایطی که قوانین سخت به راحتی حتی اجازه دیدن و ملاقات ایرانیان با بستگان‌شان را در کانادا نمی‌دهد و نقل و انتقالات پول به سختی انجام می‌گیرد، جای سوال است که چگونه آقای خاوری توانسته است به راحتی به کانادا مهاجرت و در این کشور اقامت کند و همچنین چگونه وی با رعایت قوانین توانسته اقامت در کانادا را به دست آورد؟این دیگه سوال کردن داره ؟!
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 266
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۸, ۸:۰۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 150 بار
سپاس‌های دریافتی: 861 بار

Re: مدیر عامل فراری بانک ملی ایران باز هم خبرساز شد

پست توسط pckho0r »

احتمالآ واسه ترسوندن خاوری و تیغ زدنش این بازی رو راه انداختن!
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”