ممنوع التصویر شدگان حزب اللهی مهندس ضرغامی

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1212
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲ اسفند ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

ممنوع التصویر شدگان حزب اللهی مهندس ضرغامی

پست توسط anybody »

به گزارش فرهنگ به نقل از598: پس از سالها و با تأکید مستقیم مقام معظم رهبری، مهندس عزت الله ضرغامی ریاست سازمان صدا و سیما در نشست دانشجویی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل شرکت نمود و به چند سؤال نیز جهت سلب مسئولیت پاسخ گفت. او که سابقه بایکوت و بی اعتنایی کامل دعوت 30 رسانه معتبر ارزشی نسبت به شرکت در نشستی مطبوعاتی را در کارنامه خود دارد، دو ادعای تأمل برانگیز در پاسخ به سؤال یک دانشجو مطرح نمود. او اولاً منتقدین خود را به دو دسته «آنها که متقاضی پخش پورنوگرافی هستند» و «آنها که حتی مجوزهای رهبری را هم برنتافته و با حضور زن در تلویزیون هم مخالف اند» تقسیم نمود. سپس ممنوع التصویر شدن نیروهای حزب اللهی را شدیداً رد کرد.

 
اکنون برای یادآوری، نام چند تن از برجستگان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی که بصورت دائم یا موقت ممنوع التصویر شدند را ذکر می نماییم. ابتدائاً یادآور می شویم که ممنوع التصویر شدن در تلویزیون به دو صورت رخ می دهد: یا نامه ای کتبی به خود فرد داده می شود و یا به مجموعه های ذی ربط نامه ای ارسال شده و در آن دعوت از فرد مذکور، ممنوع اعلام می گردد.

1- دکتر وحید یامین پور

یامین پور که سابقه اجرای موفق مناظره های «روبه فردا» را در کارنامه خود دارد، به دلیل طرح انتقاداتی از رسانه ملی، تا اطلاع ثانوی ممنوع التصویر گردیده است. وی ابتدائاً مباحث انتقادی خود را درون سازمان و در جلسات تصمیم گیری و برنامه ریزی طرح می نمود که علی رغم غلبه نظری آنها، مدیران سازمان بر اساس رأی و سلیقه شخصی خویش عمل می نمودند. نقدهای مفصل او بر مدیریت صدا و سیما در وبلاگ شخصی اش ((kistiema.blogfa.com موجود است. یامین پور از سال 89 تاکنون اجازه تولید و شرکت در هیچ برنامه ای را نداشته است.

2- وحید جلیلی

جلیلی که سردبیری سابق نشریه سوره و کنونی ماهنامه راه را بر عهده دارد نیز به دلیل انتقاداتش به صدا و سیما هم اکنون ممنوع التصویر می باشد. مجموع دفعات حضور او در صدا و سیما از تعداد انگشتان یک دست تجاوز نمی کند و آخرین حضورش نیز در سال گذشته با تلاش نادر طالب زاده در برنامه راز بوده است. به گفته او، یکبار که در برنامه ای رادیویی جملاتی در نقد صدا و سیما بیان داشت، به دستور مستقیم دفتر آقای ضرغامی از برنامه اخراج گردید. در نامه 25 رسانه انقلابی خطاب به مهندس ضرغامی در انتقاد به برنامه هفت، تقاضای حضور او در این برنامه بعنوان نماینده فکری جریان حزب الله در عرصه سینما مطرح شده بود که با مخالفت مستقیم ریاست سازمان مواجه شد و این برنامه با حضور بسیاری از کارشناسان دیگر غیر از او برگزار گردید.

3- حاج سعید قاسمی

قاسمی که بعنوان «احیاگر تفکر انقلابی حضرت روح الله» در میان نسل جدید جوانان انقلابی شهرت یافته است نیز در سالهای اخیر تنها دوبار و آن هم با تلاش ویژه یامین پور در برنامه «روبه فردا» و نیز در برنامه «راز» اجازه حضور یافت. او که به تعبیر شهید آوینی «یکی از پرورده های میدان رزم و جهاد فی سبیل الله است و اگر انقلاب اسلامی هیچ دستاوردی جز پرورش انسانهایی اینچنین نداشت، باز هم می‌ارزید تا حزب الله جان و سر خویش را فدای حفظ آن کند» به دلیل انتقاداتش نسبت به صدا و سیما، نه تنها در هیچ یک از برنامه های تلویزیون مورد دعوت قرار نمی گیرد، بلکه هیچ گزارشی از سخنرانی های مهم او در این رسانه ارائه نمی گردد. 
 
4- محمد رضا شهیدی فر

شهیدی فر که اجرای موفق گفتگوهای صبحگاهی با حجت الاسلام شهاب مرادی و نیز برنامه موفق و چالشی پارک ملت را در کارنامه خود دارد، پس از پایان انتخابات مجلس مورد خداحافظی مدیران رسانه ملی قرار گرفت! گفته می شود دلیل این اخراج، طرح انتقادی از صدا و سیما در یک جلسه درون سازمانی بوده است.

5- رضا برجی

رضا برجی از همکاران شهید آوینی در مجموعه روایت فتح، سوابق انقلابی عكاسي در 75 كشور جهان، تهيه كنندگی، كارگردانی و تصويربرداری 15 سريال مستند و جایزه بهترین کارگردانی فیلم مستند و جنگ در سومین جشنواره فیلم سیما را در کارنامه خود دارد. برجی که از جانبازان شیمیایی دوران دفاع مقدس می باشد، به دلیل طرح انتقاداتی نسبت به صدا و سیما ممنوع التصویر گشته، تا جایی که این رسانه هیچ گزارشی از وضعیت بحرانی او و بستری شدنش در چند ماه گذشته پخش نکرد.

6- فرج الله سلحشور

سلحشور که خلق سریال های «یوسف پیامبر» و «مردان آنجلس» را در کارنامه خود دارد، علی رغم طرح انتقاداتی نسبت به فضای جامعه سینمایی کشور و حمله بی رحمانه جمعی از این قشر به او، فرصت حضور در برنامه هفت و دفاع از خود را نیافت. او که در یک سال اخیر به جمع منتقدان رسانه ملی پیوسته است، مانند سایر اعضای این جمع، توفیق حضور در رسانه ملی را ندارد.

7- حجت الاسلام قاسم روانبخش

حجت الاسلام روانبخش، سردبیر هفته نامه پرتو سخن و از شاگردان حضرت علامه مصباح یزدی، در ایام فتنه 88 و قبل و بعد از آن، با شرکت مکرر در مناظرات و سخنرانی ها از فعال ترین نیروهای بصیرت بخش محسوب می گردد که متأسفانه با ممنوعیت آنتن صدا و سیما مواجه است. مناظرات او با تاج زاده، محمد رضا خاتمی، مرعشی، زیباکلام و... از مهمترین مناظرات جریان اصولگرایی و اصلاح طلبی است.

8، 9، 10، ... - همه منتقدین تلویزیون

اما «ممنوع التصویری» تنها مختص به چهره های مطرح فرهنگی و سیاسی نمی باشد و بطور کلی تمامی منتقدین جدی تلویزیون از موهبت آنتن محروم اند. همانطورکه بارها ذکر شده، صدا و سیما هیچ بازتابی از انتقاداتی که نسبت به او طرح می گردد ندارد و هیچ یک از مسئولین و نیروهای او حق مصاحبه ای انتقادی در باب صدا و سیما را ندارند. حتی مسئولین «مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما» نیز از مصاحبه انتقادی در باب صدا و سیما با پایگاه 598 امتناع ورزیده است.

افراد نامبرده ممنوع التصویرهای کنونی صدا و سیما می باشند. اما این ممنوعیت سابقه ای طولانی تر داشته و چهره های مهم دیگری نیز سابقاً از آن بهره مند بودند!

در کمال ناباوری، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان چند سال قبل به مدت 2 سال ممنوع التصویر بوده و اجازه حضور در تلویزیون را نداشت. دلیل این امر نیز همان انتقادات او نسبت به این رسانه است. 
 تصویر 
 
نیز دکتر حسن عباسی با وجود اتمام دوره ممنوع التصویری که بواسطه شکایت سران دولت اصلاحات از وی روی داده بود، تا سالها در صدا و سیما اجازه حضور نیافت و نهایتاً با تلاش دکتر یامین پور به برنامه «دیروز، امروز، فردا» راه یافت و پس از آن نیز جمعاً 6 مرتبه به صدا و سیما دعوت شد. از آخرین حضور عباسی در صدا و سیما حدود 7 ماه می گذرد.

اکثر افراد نامبرده به همراه معدودی دیگر (نظیر استاد رحیم پور ازغدی) که هنوز توفیق ممنوع التصویر بودن را نیافته اند، بدنه اصلی جبهه فکری انقلاب اسلامی را تشکیل داده و نسل امروز انقلابی، با آموزه های ایشان پرورش یافته اند. گفتنی است این حذفها در حالی است که فقدان قدرت ارائه تحلیل های کارشناسی سیاسی و فرهنگی در صدا و سیما حقیقتی است که مکرراً توسط دلسوزان تأکید شده و نیز بر همگان و از جمله خود سازمان عیان است. 
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1454
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۸, ۱۱:۱۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8701 بار
سپاس‌های دریافتی: 13240 بار

Re: ممنوع التصویر شدگان حزب اللهی مهندس ضرغامی

پست توسط Java »

بهر حال مهم نیست!!!!!!
دوران ریاست شما هم (آقای مهندس!)تمام خواهد شد و رو سیاهی به زغال خواهد ماند.

آنوقت شما خواهی بود و کوله باری از خیانت و ...

چه خواهی کرد در پیشگاه این ملت...
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”