حمله موشکی پاکستان به افغانستان

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۷, ۱۲:۱۰ ب.ظ
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

حمله موشکی پاکستان به افغانستان

پست توسط FREE MAN »

جام سیاسی؛ سایت بی بی سی فارسی (BBCPersian) امروز به نقل از مقام های امنیتی در شرق افغانستان خبر داد که نیروهای مرزی پاکستان طی دو روز گذشته، هشتاد موشک به مناطق مرزی ولایت "کنر" در شرق افغانستان شلیک کرده اند.

بر اساس این گزارش، "واصف‌الله واصفی" سخنگوی والی کنر به بی‌بی‌سی گفت که در اثر شلیک این موشک‌ها، سه غیرنظامی زخمی شده‌اند. آقای واصفی افزود که ۴۳ موشک روز یکشنبه و ۳۷ موشک روز دوشنبه در منطقه مرزی "دانگام" ولایت کنر فرود آمده است.


پیش از این هم مقام‌های محلی در شرق افغانستان گفته‌ بودند که طی بیش از یک سال گذشته، صدها موشک از مناطق مرزی پاکستان به مناطق شرقی افغانستان شلیک شده‌است. به گفته این مقام‌ها، اصابت این موشک‌ها به مناطق روستایی افغانستان باعث کشته شدن چندین نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر شده است.
مقام‌های ولایت کنر و نورستان گفته‌اند که شلیک این موشک‌ها صدها خانواده افغان را مجبور به ترک خانه هایشان کرده است.


این سایت در ادامه خبر افزود: «ولایت کنر با پاکستان مرز مشترک دارد. حدود سه هفته پیش مجلس نمایندگان افغانستان وزیران داخله، کشور و دفاع را به دلیل ناتوانی در توقف این حملات سلب صلاحیت کرد. مقامات افغانستان قبلا چند بار به رسانه‌ها گفتند که در صورت ادامه شلیک این موشک‌ها، به شورای امنیت سازمان ملل شکایت خواهند کرد، اما این حملات همچنان ادامه دارد.»


از سوی دیگر، مقام‌های پاکستانی گفته‌اند که نیروهای این کشور در مبارزه با شورشیان، آن ها را هدف موشک قرار می‌دهند و گاهی این موشک‌ها منحرف می‌شوند و در مناطق مرزی افغانستان فرود می‌آیند.
گزارش بی بی سی از ولایت "لغمان" حاکی است که شماری از ساکنان این ولایت در اعتراض به شلیک این موشک ها تظاهرات کرده و از دولت افغانستان خواسته است. مقابله به مثل کند.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”