این بار، 117 هواپیمای ایرانی هدف قرار گرفتند!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۷, ۱۲:۱۰ ب.ظ
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

این بار، 117 هواپیمای ایرانی هدف قرار گرفتند!

پست توسط FREE MAN »

بی بی سی: «این بار نه دولت، نه شرکت ها و نه اشخاص، که هواپیماها هدف قرار گرفته اند. دقیقا 117 هواپیمای شرکت های "ایران ایر" ، "ماهان ایر" و "یاس ایر"...»
جام سیاسی؛ تلویزیون فارسی بی بی سی (BBCPersian) امروز خبر داد: «امریکا مشخصات 117 هواپیمای ایرانی متعلق به سه شرکت "ایران ایر" (IranAir)، "ماهان ایر" (MahanAir) و "یاس ایر" (YasAir) را منتشر کرده و می گوید هر شرکت خارجی که به این هواپیماها خدمات مالی گسترده ارائه دهد، دسترسی اش را به نظام بانکی امریکا در خطر قرار می دهد. وزارت دارایی امریکا می گوید این 117 هواپیمای ایران برای دولت سوریه اسلحه و نیروی نظامی می فرستند[!]»
"خیام دار" گزارشگر بی بی سی، خبر بالا را اینگونه تشریح می کند: «این بار نه دولت، نه شرکت ها و نه اشخاص، که هواپیماها هدف قرار گرفته اند. دقیقا 117 هواپیمای شرکت های "ایران ایر" ، "ماهان ایر" و "یاس ایر" که وزارت دارایی امریکا می گوید زیر پوشش کمک های بشردوستانه به سوریه، به دولت بشاراسد اسلحه و کمک نظامی می رسانند. در اطلاعیه وزارت دارایی امریکا آمده که تابستان امسال، ایران از پروازهای تهران-دمشق برای ارسال ابزار نظامی و تجهیزات مقابله با تجمعات استفاده کرده است[!] به عنوان مثال، گفته که در بازرسی که زمستان پارسال از یکی از پروازهای یاس ایر به مقصد سوریه انجام گرفت، تعدادی اسلحه کشف شد؛ در حالی که این هواپیما بار خود را قطعات خودرو اعلام کرده بود.»
گزارشگر بی بی سی ادامه می دهد: «امریکا پیش تر، این شرکت های هواپیمایی ایران را تحریم کرده بود. وزارت دارایی امریکا حالا با شناسایی تک تک این هواپیماها، در واقع فشار را بر دولت عراق افزایش داده تا اجازه استفاده آن ها از حریم هوایی خود به مقصد سوریه را ندهد. عراق گفته بود که ایران اطمینان داده که هواپیماهایش فقط کمک های بشردوستانه به سوریه می رسانند. عراق از امریکا خواسته بود که اگر خلاف این را باور دارد، ثابت کند.»
خیام دار با اشاره به کنفرانس مطبوعاتی اخیر سردار جعفری می افزاید: «فرمانده سپاه پاسداران هم اخیرا گفته بود سپاه قدس در سوریه حضور داشته و به دولت سوریه کمک های فکری و مستشاری می رساند، اما نه کمک های تسلیحاتی...»
"بهمن کلباسی" خبرنگار شبکه بی بی سی در نیویورک نیز در همین زمینه گفت: «اتفاقی که افتاده فقط در مورد هواپیماها نیست بلکه قبلا در مورد کشتی ها هم بوده است. درست است که این شرکت های هواپیمایی از قبل در لیست تحریم بوده اند، ولی اسم بردن از هواپیماها فشار را بر شرکت های غیرامریکایی افزایش می دهد، چون گاهی اوقات کشورهای مختلف می گفتند که ما اطلاع نداشتیم مثلا این هواپیمای به خصوص هم متعلق به شرکت هواپیمایی بوده که تحریم شده است. حالا امریکایی ها معتقدند با اسم بردن از هواپیماها و گذاشتنشان در یک فهرست، می توانند یک مقدار فشار را افزایش بدهند و این بهانه را بگیرند.»
خبرنگار بی بی سی اضافه کرد: «اینجا [امریکا] مسأله عراق خیلی جدی است زیرا -به خصوص طی هفته های گذشته- امریکایی ها ادعا می کنند دولت عراق به ایران اجازه داده تا از آسمان و زمین این کشور برای انتقال تسلیحات به سوریه استفاده کند. آن ها می گویند این انتقال با استفاده از هواپیماهای نامبرده انجام گرفته و در نتیجه مقداری فشار روی دولت عراق افزایش می یابد تا پروازها را یا کنترل کند یا ثابت کند که پروازها بارشان اسلحه نیست.»
گفتنی است دولت امریکا در حمایت از شورشیان مسلح سوری، به صورت آشکار از ارسال تجهیزات و ادوات نظامی به سوریه حمایت می کند.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”