صفحه 1 از 1

کاریکاتور/ ریل "هندی" جای ریل "ملی

ارسال شده: پنج شنبه 27 خرداد 1395, 1:06 pm
توسط iron_man63
خروج ۴۰۰میلیون دلار ارز تنها در یک پروژه/ در حالی قرار است از ماه آینده تولید ریل پیشرفته ایرانی با استانداردهای اروپایی آغاز شود که وزارت راه در حال واردات ریل هندی برای تأمین نیاز حدود ۱۰ سال پیش‌ِروی این وزارتخانه جهت ساخت خط‌آهن است.


تصویر

واقعا چرا

Re: کاریکاتور/ ریل "هندی" جای ریل "ملی

ارسال شده: پنج شنبه 27 خرداد 1395, 1:11 pm
توسط iron_man63
واردات رانتی لوله‌های نفتی کارخانه داخلی را به مرز تعطیلی کشاند


عضو کیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان "دولت کالاهای مورد نیاز خود را با وجود داشتن مشابه داخلی از خارج تامین می کند" گفت: تنها کارخانه تولیدکننده لوله‌های بدون درز نفت و گاز با ۱۰ درصد ظرفیت کار می‌کند اما دولت این لوله ها را از خارج وارد می کند

تصویر


هادی قوامی :
دولت باید در کوتاه مدت اقدامات و تدابیری اتخاذ کند تا در بازار حرکتی ایجاد شود؛ مثلا امروز سیمان که در کارخانه‌ها انبار شده و مشکل فروش آن وجود دارد؛ اگر دولت بتواند از ظرفیت‌های موجود استفاده و محصول را تا بندر به صورت رایگان حل کند، آن زمان می‌توان محصول دپو شده در کارخانجات را صادر کرد و این به خروج از رکود کمک می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه با تدابیری مانند ارائه مشوق‌هایی مثل حمل رایگان تولیدات کارخانه‌هایی که مشکل فروش دارند و در رکود به سر می‌‎برند، می‌توان اقدام کرد، بیان داشت: دولت باید از ظرفیت موجود استفاده کرده و به بنگاه‌ها، صنایع و معادن کمک کند.

عضو کیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: دولت نیاز به برخی کالا‌ها را داخل کشور دارد، که متاسفانه اکنون این موارد را از خارج و با واردات تامین می‌کند در حالی که همان کالا در کشور تولید می‌شود و این واردات باعث ایجاد مشکل برای تولید کننده ایرانی شده است.

قوامی تصریح کرد: مثلا اکنون تنها کارخانه تولید کننده لوله‌های بدون درز برای صنایع نفت و گاز در کشور با 10درصد ظرفیت فعالیت می‌کند و توان تولید 60هزار تن لوله برای مجموعه نفت را دارد، اما متاسفانه به دلیل رانتی که در واردات وجود دارد، لوله‌های بدون درز برای بخش نفت و گاز از خارج وارد می‌شود.