صفحه 1 از 1

کارخانه قند ورامین هم بطور کامل تعطیل شد

ارسال شده: جمعه 28 خرداد 1395, 2:12 pm
توسط iron_man63
کارخانه تصفیه قند ورامین یکی از قدیمی ترین کارخانه های استان تهران و کشور است که پس از واگذاری به بخش خصوصی در دولت اصلاحات، همواره با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم کرده و تعطیلی چند باره آن، بسیاری از کارگران و خانواده آنان را با مشکل مواجه کرده است.
تصویر
سال گذشته کارخانه قند ورامین به دلیل نداشتن مواد اولیه تعطیل شد ولی با همت مسئولان، این کارخانه در پایان سال گذشته فعالیت مجدد خود را آغاز کرد. ولی از شواهد و حال و روز این کارخانه به نظر می‌رسد که این بار تعطیلی کامل آن که اوایل سال 95 صورت گرفت، جدی‌تر از دفعات قبل است.

تصویرکارگران کارخانه قند ورامین هم با مشکلات متعددی روبرو هستند، به‌طوری‌که چند ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

این کارخانه مهم و تاریخی چنان در هویت مردم ورامین نقش بسته که بخش مهمی از شهرستان ورامین به نام منطقه کارخانه قند معروف است؛ کارخانه‌ای که بسیاری از مردم ورامین در آن کار کرده‌اند و هویت تاریخی خود را با فعالیت این کارخانه گره زده‌اند.


تصویرتصویر


تصویر


تصویر

واقعا چرا..............


در خصوصی سازی ها باید شرایطی گذاشته شود که اگر خریدار سهوا یا عمدا نتواند کارخانه را سرپا نگه دارد کارخانه به بیت المال برگردد.
در بسیار موارد خریداران کارخانجات خصوصی شده یا توان و سرمایه تولید ندارند یا قیمت بالای زمینهای کارخانجات قدیمی میلی برای تولید و سرمایه گذاری در کارخانه نمی گذارد.
دولت در خصوصی سازی دقت کند.

Re: کارخانه قند ورامین هم بطور کامل تعطیل شد

ارسال شده: جمعه 28 خرداد 1395, 3:48 pm
توسط شیرافکن
یادش بخیر یه زمانی چه افرادی مدام توی فضای مجازی فعال بودن دولت وقت را بکوبند تا وضع موجود حاصل بشه!!حالا هم چرخ سانتریفیوز هامون چرخیده هم چرخ کارخونه هامون هم تحریم ها را برداشتن هم دنیا عاشقمون شده.اگر هم خلاف این میبینید مشکل از بیسوادی و لبو فروش بودن راننده تاکسی بودن و حسود بودن و مهمتر از ان دولت قبله!!!

Re: کارخانه قند ورامین هم بطور کامل تعطیل شد

ارسال شده: شنبه 29 خرداد 1395, 9:35 am
توسط ramin-am
این روند اقتصادی خیلی وقته داره پیش میره ولی کسی نمیبینه تقصیر این دولت و اون دولت نیست مشکل بیخ دار تر از این حرفا هستش .
مشکل نبودن یک مرجع کاملا مستقل هست که بپرسه چرا ؟ و وقتی کسی میپرسه چرا میشه توهین میشه حمله
درسته دولت قبلی کلی پول تو جامعه تزریق کرد ولی از کجا ؟ و دولت کنونی چرا نمیتونه سر و ته مسله رو هم بیاره چرا ؟ کمبود نقدینگی فرار سرمایه ها ولی مشکل از اونجا شروع شد که همه چیز دست یک عده مدیر افتاد که تقریبا 3 دهه مملکت رو مدیون خودشون میدونستن و هر جا کار خراب کردن فقط اسم صندلیشون عوض شد نه معاخذه شدن نه چیزی . همین