صفحه 1 از 1

پریزی که با قطع برق پیامک می‌زند

ارسال شده: چهار شنبه 29 اردیبهشت 1395, 8:24 am
توسط sinaset
شرکت سیستم‌های iSocket برای افرادی که بیشتر در خارج از خانه بسر می‌برند یک پریز برق تولید کرده که در زمان قطع شدن برق برای آنها پیامک می‌فرستد.
 تصویر 
به گزارش سرویس علمی ایسنا، این محصول که iSocket 3G نام دارد، از یک باتری کوک پشتیبان، یک رادیوی سلولی و یک سیم‌کارت استفاده می‌کند تا در زمان تشخیص قطعی برق، نیروی سوکت را تا زمان ارسال پیام هشدار تامین کند.

این سیستم بویژه برای آن دسته از افرادی سودمند است که بخشهایی از خانه‌های آن‌ها باید همیشه برق داشته باشد و قطعی برق نیز در آنجا رایج است.

از جمله کاربردهای این پریز می‌توان به نظارت بر قطع برق ساحلی برای کاربردهای دریایی، نظارت بر برق یخچال و فریزر یا سیستم‌های ذخیره واکسن و نظارت بر برق در فصول سرما برای جلوگیری از یخ زدن لوله‌ها اشاره کرد.

قیمت این پریز 199 دلار اعلام شده است. یک حسگر دما نیز با قیمت 9 دلار به همراه این پریز ارائه می شود که از آن برای ارسال پیام در مورد گرم یا سرد شدن بیش از حد محیط اطراف استفاده می‌کند.

Re: پریزی که با قطع برق پیامک می‌زند

ارسال شده: چهار شنبه 29 اردیبهشت 1395, 8:25 am
توسط sinaset
با سلام

البته ساخت چنین محافظ برای کسانی که در کار مدارهای الکترونیکی هستن، چندان مشکل نمی باشد. به کمک ماژول های مخابراتی های می توان این کار را انجام داد.

باتشکر.