نخستين شبکه خصوصی تلفن همراه در ايران

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 324
تاریخ عضویت: دوشنبه 24 مهر 1385, 6:13 pm
محل اقامت: تهران-شهرک غرب
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

نخستين شبکه خصوصی تلفن همراه در ايران

پست توسط MAX »

نخستين شبکه خصوصی تلفن همراه در ايران

شرکت ايرانسل به عنوان نخستين اپراتور خصوصی تلفن همراه در ايران، فعاليت خود را با فروش سيم کارتهای تلفن همراه در شهرهای تهران، مشهد و تبريز آغاز کرد.

سيم کارتهای ايرانسل بدون پيش پرداخت و به بهای 150 هزار تومان فروخته می شوند.

گزارشها از ايران حاکيست که ایرانسل در نظر دارد دو نوع نوع سیم کارت دائمی و اعتباری در اختيار مردم قرار دهد. آنچه اکنون واگذار شده سيم کارت دائمی موسوم به "پس پرداختی" است و هزینه آن مثل بقیه سیم کارت هایی که از سوی شرکت مخابرات (اپراتور اول) واگذار شده بر اساس میزان کارکرد، محاسبه می شود.

همين گزارشها می گويند که هزینه هر دقیقه مکالمه ایرانسل (اپراتور دوم) 9/49 تومان است که کمی بیشتر از هزینه مکالمه سیم کارت های واگذار شده از سوی شرکت مخابرات است. هزینه هر دقیقه مکالمه سیم کارت های واگذار شده از سوی شرکت مخابرات 7/44 تومان است.

هزینه ارسال هر پیام کوتاه به وسیله سیم کارت های شرکت مخابرات 14 تومان و ایرانسل 16 تومان است.

ایرانسل قرار است تا یک ماه دیگر سیم کارت های اعتباری موسوم به سیم کارت های "پیش پرداختی" را نیز به بازار عرضه کند که مشابه سیم کارت های تالیاست.

هزینه هر دقیقه مکالمه سیم کارت های اعتباری تالیا 67 تومان است و هزینه هر دقیقه مکالمه سیم کارت های اعتباری ایرانسل که در ماه های آینده واگذار می شود 62 تومان تعیین شده است.

اما سيم کارتهای تاليا به بهای يکصد تا يکصد و بيست هزار تومان فروخته می شوند که ارزانتر از سيم کارتهای ايران سل است.

شرکت ايرانسل به صورت رايگان خدماتی همچون انتقال پيامهای کتبی، انتقال تماس (دايورت)، کنفرانس تلفنی، نمايش شماره تماس گيرنده و مسدود کردن تماس را نيز در اختيار مشترکان خود می گذارد.

تلفن همراه ايرانسل در حال حاضر تنها در شهرهای تهران، مشهد و تبريز قابل استفاده است و بنابر نقشه هايی که ايرانسل در آگهيهای خود چاپ کرده، پوشش شبکه جديد تلفن همراه بر اين سه شهر کامل نيست و در برخی مناطق آنها، تلفن ايرانسل کارآيی ندارد.

يکی از مسئولان شرکت ايرانسل اعلام کرده که اين شرکت تا پايان سال جاری خورشيدی (بيستم مارس 2007) با دويست کشور جهان ارتباط رومينگ برقرار خواهد کرد، يعنی تلفنهای ايرانسل در اين کشورها قابل استفاده خواهند بود.

ايرانسل کنسرسيومی است مرکب از دو شرکت ايرانی پرمان ارتباط، وابسته به بنياد مستضعفان و گسترش الکترونيک ايران (صا ايران) وابسته به وزارت دفاع است و گردش مالی آن در طول پانزده سال معادل سی ميليارد دلار برآورد شده که از اين ميان 18.2 ميليارد دلار مستقيماً سهم دولت ايران است.

شبکه جديد تلفن همراه در ايران حاصل سرمايه گذاری مشترک شرکت ايرانسل و شرکت تلفن همراه آفريقای جنوبی (MTN) است.

اين شرکت قرار بود خيلی زودتر از اين موعد کار خود را آغاز کند و آنچه فعاليت اين شرکت را به تعويق انداخت، عمدتاً اختلافات سياسی بود.

قرارداد راه اندازی شبکه جديد تلفن همراه ابتدا با شرکت ترکيه ای ترک سل بسته شد اما کوتاه زمانی بعد از عقد قرارداد، نمايندگان محافظه کار مجلس به رغم ناخرسندی دولت با تصويب طرحی سهام ترک سل را در اين قرارداد از هفتاد درصد به ۴۹ درصد کاهش دادند.

از جمله دلائلی که نمايندگان مجلس برای مخالفت با قرارداد ترک سل عنوان کردند، "مسائل امنيتی" بود.

مصوبه مجلس و همچنين موارد ديگر اختلاف طرفين باعث شد تا سرانجام قرارداد ايرانسل و ترک سل لغو شود و طرح راه اندازی شبکه جديد تلفن همراه به آفريقای جنوبی واگذار شود.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 شهریور 1385, 12:51 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

پست توسط Mr.Amirhessam »

MAX, ممنون
در خبر ها داشتيم تا 3 ماه اينده بهاي مكالمه اين اپراتور افزايش پيدا ميكند.
در كل در مقابل شبكه گسترده داخلي حرف زيادي براي گفتن نداره.شايد تا 2 سال اينده به سطح مطلوب برسه.
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”