دستیار صوتی کورتانا به اندروید و iOS می‌ آید

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

دستیار صوتی کورتانا به اندروید و iOS می‌ آید

پست توسط SMH »

 دستیار صوتی کورتانا به اندروید و iOS می‌ آید 
 تصویر

 به نقل از رویترز، دستیار صوتی کورتانا به عنوان برنامه‌ای مستقل بعد از عرضه‌ی ویندوز ۱۰ در پاییز امسال، راهی اندروید و iOS خواهد شد.

  رویترز گزارش می‌دهد مایکروسافت در حال توسعه‌ی نسخه‌ی غیر ویندوز فونی کورتانا است چرا که هدف ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت این است که سرویس‌های این شرکت‌ را به دست مشتریانش، روی هر پلتفرمی که هستند برساند. برنامه‌ی آفیس که سال گذشته برای دستگاه‌های اپلی عرضه شد مثالی برای این استراتژی است. اوت‌لوک، برنامه‌ی باسابقه‌ی مدیریت ایمیل مایکروسافت هم اوایل سال ۲۰۱۵ برای اندروید و iOS عرضه شد.


دستیار صوتی کورتانا سال پیش برای موبایل‌های مایکروسافت منتشر شد. این برنامه که نامش را از هوش مصنوعی وفادار مجموعه‌ی Halo گرفته و از موتور جستجوی بینگ مایکروسافت بهره می‌برد، می‌تواند با جستجو بین مخاطبین، پیام‌ها، موسیقی‌ها، نوشته‌ها و تقویم به کاربران کمک کند. جن تیلور که صداپیشه‌ی کورتانا در سری بازی‌های Halo بوده وظیفه‌ی صداگذاری برای این برنامه را نیز بر عهده داشته است.
در کنفرانس ویندوز ۱۰ مایکروسافت که دو ماه پیش برگزار شد، کورتانا برای این سیستم‌عامل معرفی و جزئیات آن اعلام شد. هنگامی که کاربران ویندوز ۱۰ بگویند «هی کورتانا»، او قادر است وضعیت هوا را به اطلاع برساند، عکس‌ها را نشان دهد، موسیقی پخش کند و بسیاری کمک‌های دیگر به کاربر برساند.


منبع: Polygon

  
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”