اپلیکیشنی که دلیل گریه کودک را به شما می گوید.

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
نمایه کاربر
پست: 12
تاریخ عضویت: چهارشنبه 14 مرداد 1394, 7:04 pm
سپاس‌های دریافتی: 5 بار

اپلیکیشنی که دلیل گریه کودک را به شما می گوید.

پست توسط saman68 »

این می تواند بهترین خبر برای مادرانی باشد که نمی توانند متوجه شوند کودکشان به چه دلیلی گریه می کند. یک گروه از محققان در حال توسعه یک اپلیکیشن برای گوشی های هوشمند هستند که ظاهراً میتواند دلیل اصلی گریه کودکان را رمزگشایی کرده و اعلام کند.

برنامه مترجم گریه کودک (Infant Cries Translator) که توسط دانشگاه ملی یونیلین تایوان در حال توسعه است ادعا می کند می تواند با ضبط صدای کودک و مقایسه آن با یک پایگاه داده ی بزرگ، دلیل واقعی گریه کودک را تشخیص دهد. جهت ساخت این برنامه محققان بیش از ۲۰۰,۰۰۰ صدای گریه از ۱۰۰ کودک تازه متولد شده را جمع آوری کرده اند.

نحوه کار این برنامه بدین صورت است که وقتی کودک شروع به گریه کردن می کند کافیست با استفاده از این برنامه به مدت ۱۰ ثانیه صدای گریه اش را ضبط کرده و اجازه دهید که فایل صوتی بر روی درایو ابری آن آپلود شوند. این برنامه شروع به پردازش و تجزیه و تحلیل های مختلف بر روی صدای ضبط شده کرده و تنها در ۱۵ ثانیه نتیجه را به کاربر نشان می دهد.

یکی از محققان این پروژه به نام Chang Chuan-yu اعلام کرده که برنامه مترجم گریه کودک می تواند چهار وضعیت گریه را از روی صدای آن تشخیص دهد که عبارتند از : گرسنگی، خیس کردن پوشک، خواب آلودگی و درد. وی همچنین افزود که باتوجه به بازخوردهایی که از کاربران دریافت کرده است این برنامه تا ۹۲% برای کودکان زیر ۲ هفته درست کار کرده است.

اگرچه این برنامه برای کودکانی که بزرگتر هستند عملکرد ضعیف تری دارد و درصد خطای آن بالا می رود اما محققان و توسعه دهندگان آن امیدوارند که “The Infant Cries Translator” برای کودکان زیر ۶ ماه ایده آل است.

لازم به ذکر است که این برنامه هم اکنون در فروشگاه های رسمی هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس یعنی گوگل پلی و اپ استور در دسترس است.
منبع: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”