شارژ بی سیم تلفن همراه ممکن مي شود

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15887
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 72640 بار
سپاس‌های دریافتی: 31669 بار
تماس:

شارژ بی سیم تلفن همراه ممکن مي شود

پست توسط Mahdi1944 »

به گفته یک متخصص آمریکایی شاید روزی فرا رسد که شما بتوانید لپ تاپ یا تلفن همراه خود را بی آنکه به پریز برق متصل کنید ، شارژ کنید.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از خبرگزاری سلام، اما به گفته بعضی ها در مسیر استفاده از اين شیوه انتقال نیروی موانع زیادی قرار دارند ولي زمانی که چنین امری تحقق یابد دیگر ما باید با سیستم هاي فعلي انتقال نيرو خداحافظی کنیم.
پروفسور"مارین سولجاسیچ" از موسسه فنی ماساچوست ، نتایج تحقیقات و دستاوردهای کاری گروه خود را در نشستي که در هفته گذشته در سانفرانسیکو برگزار شده بود ، ارائه کرد.
امروزه انتقال انرژی به صورت بي سیم نظیر انتقال انرژی نور از خورشید به عنوان انرژی و نیروی خورشیدی و همچنین انتقال امواج مایکروویو از دستگاه های فرستنده به منظور برقراری ارتباط مخابراتی هریک به ترتیب مقدار کم و سطح پائینی از انتقال انرژی را شامل می شوند.
این درحالی است که شارژ دستگاه هایی نظیر لپ تاپ ها انتقال مقدار زیادی انرژی را اقتضا می کند واگر این میزان انرژی بدون استفاده از یک سیم هادی انتقال یابد می تواند هر موجود زنده ای را که در مسیرش قرار داد ، بسوزاند. پروفسور سولجاسیچ اعلام کرده که وی یک راه جدید انتقال نیرو را کشف کرده که با استفاده از آن فقط دستگاه هایی که مورد شارژ قرار می گیرند انرژی مذکور را کسب کرده و به این ترتیب هیچ خطری انسانها را تهدید نمی کند. در این روش به جای استفاده از تشعشع رایج و متداول وی قصد دارد که بخشی از میدان الکترو مغناطیسی که هیچ تشعشی را در بر ندارد مورد استفاده قرار دهد.
به گفته وی، دستگاه ها می توانند با فرکانس میدان مغناطیسی مذکور تطبیق داده شده و به این ترتیب به عنوان بستری برای دريافت تمام مقدار انرژی که فرستنده ارسال می کند عمل کنند.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”