برترین برندهای تلفن همراه مشخص شدند

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2597
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 12:27 pm
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

برترین برندهای تلفن همراه مشخص شدند

پست توسط Kingman_62 »

سونی اریکسون همچنین از نظر رضایت مشتریان از طول عمر گوشی ها نیز رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
بر اساس گزارش موسسه J.D. Power and Associates طی دو سال اخیر ، گوشی های سونی اریکسون از نظر رضایت بخش بودن برای مشتریان بالاترین جایگاه را به خود اختصاص داده است.
در تحقیقاتی که در همین خصوص به عمل آمده میزان رضایت مشتریان از گوشی های همراه بر اساس 5 معیار عملکردی مهم مشخص شده است که این معیارها از نظر درجه اهمیت به شرح زیر می باشند:
طرح فیزیکی گوشی ( 24 درصد) ، چگونگی عملکرد( 22 درصد) ، مختصات و قابلیت ها (20 درصد) ، طول عمر گوشی (19 درصد) و در نهایت عملکرد باطری ( 15 درصد) .
تحقیقات مذکور همچنین نشان می دهد که میانگین قیمت یک گوشی تلفن همراه طی دو سال اخیر برای اولین بار افزایش یافته است.
بر اساس این خبر و به گفته خریداران و مشتریان، میانگین قیمت خرید گوشی تلفن همراه 94 دلار آمریکا است که در مقایسه با مقطع زمانی فاز اول تحقیقات مربوطه در سال 2006 میلادی 8 دلار افزایش داشته است و بالاترین میزان میانگین بهای پرداخت شده برای خرید تلفن همراه از سال 1994 تا کنون محسوب مي شود.
سونی اریکسون همچنین از نظر رضایت مشتریان از طول عمر گوشی ها نیز رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
لازم به ذکر است که در فهرست رتبه بندی گوشی های تلفن همراه ، ال جی ، سانیو و موتورولا نیز هریک به ترتیب جایگاه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.
بر اساس این گزارش ، از جمله دلایل افزایش میانگین قیمت خرید گوشی تلفن همراه را می توان افزایش استقبال عمومی از گوشی های ظریف و باریک نظیر مدل RAZR موتورولا و همچنین قابلیت پخش موسیقی از طريق آنها برشمرد که هر دو گروه از این گوشی ها از زمانی که به بازار عرضه شدند از قیمت بالایی برخوردار بوده اند.
بر اساس این گزارش میانگین قیمت خرید گوشی های تلفن همراهی که کمتر از 6 ماه تحت تملک افراد قرار دارند 102 دلار گزارش شده است که این میزان به مراتب بیشتر از قیمتی است که برای همین دسته ازگوشی ها در مقطعی مشابه در سال گذشته پرداخت شده بود(89 دلار) .
در تحقیقات مذکور همچنین به الگوهای متعدد و مهمی در خصوص نحوه استفاده از گوشی تلفن همراه اشاره شده است:
میانگین مدت جایگزینی و تعويض یک گوشی تلفن همراه 16.6 ماه است که نسبت به حد میانگین آن در سال 2005 میلادی که 18ماه بود، کاهش داشته است.
آن دسته از قابلیت های گوشی تلفن همراه که معمولا مورد استفاده قرارمی گیرند عبارتند از : استفاده از اسپیکرهای تلفن همراه (32 درصد) ، استفاده از کاربردها وقابلیت های متعدد دوربین تلفن همراه ( 27 درصد) ، استفاده از سرویس های ارسال و دریافت پیام های کوتاه ،(25 درصد) و در نهایت بازی های مختلف تلفن همراه (16 درصد) .
بیش از نیمی از استفاده کنندگان تلفن همراه قبل از انتخاب و خرید گوشی ، قابلیت ها و مختصات مارک های مختلف گوشی تلفن همراه را با یکدیگر مقایسه می کنند و کسانی که این کار را انجام می دهند در مقایسه با گروهی که قبل از خرید گوشی تلفن همراه خود به مقایسه عملکرد و مختصات گوشی های موجود نمی پردازند ، از رضایت بیشتری نسبت به گوشی که خریده اند برخوردار خواهند بود.
 تصویر

تصویر
 
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”