نوكيا، «سبزترين» برند

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: دوشنبه 8 خرداد 1385, 10:52 pm
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های دریافتی: 196 بار
تماس:

نوكيا، «سبزترين» برند

پست توسط sohrab_poet »

ايتنا- توليد كنندگان كامپيوتر و تلفن همراه، اكنون در عرصه اي ديگر با يكديگر به رقابت مي‌پردازند: توليد محصولي «سبزتر».به تازگي سازمان جهاني صلح سبز دومين ليست رتبه بندي توليدكنندگان محصولات سبز را ارائه كرده است.
اولين ليست در اين خصوص سه ماه پيش تر ارائه شده بود.

بر اساس اين گزارش، نوكيا به جهت تداوم در كاهش مواد سمي و مضر در فرآيند و نيز خود محصولات در رده اول قرار دارد، در حالي كه اپل در انتهاي اين ليست جا خوش كرده است.
اين بررسي توسط سازمان جهاني صلح سبز بر روي 14 توليد كننده تلفن همراه و كامپيوتر انجام گرفته است و شاخصهاي آن حذف استفاده ار مواد شيميايي مضر و سمي و نيز سياستهاي بازيافت از قبيل بازخريد محصولات مستعمل، استفاده مجدد و بازيافت پس از پايان چرخه عمر محصول، مي باشد.

صلح سبز در اين گزارش مي‌گويد: سياست‌هاي پيش رونده نوكيا در عدم استفاده از مواد شيميايي مضر و امحاء زباله‌هاي الكترونيكي در بهبود رتبه اين شركت فنلاندي مؤثر بوده است.
هرچند كه اين شركت هنوز در خال تهيه برنامه زماني براي عدم استفاده از پي وي سي (PVC) در محصولات خود مي باشد.

صلح سبز مي‌افزايد: جهان همچنين شاهد توليد كامپيوترهايي سبزتر به جهت تصميم شركت‌هاي توليد كننده كامپيوتر مانند ايسر و لنووو، مبني بر حذف مواد شيميايي سمي از كامپيوترها خواهد بود.
اين در حالي است كه شركت اپل به دليل عدم تغيير در سياست‌ها و برنامه‌هاي خود در اين خصوص در قعر رده بندي به سر مي برد.
در بيانيه صلح سبز آمده است: عليرغم اينكه اپل در نوآوري و طراحي يكي از شركت‌هاي پيشرو است، در به كارگيري سياست‌هاي زيست محيطي رقابت را به ساير رقبا واگذار كرده است.

دل، فوجيتسو زيمنس، موتورولا، سوني اريكسون، اچ پي، ايسر، لنووو، سوني، پاناسونيك، ال جي، سامسونگ، توشيبا و اپل به ترتيب در رده هاي بعدي پس از نوكيا قرار گرفته‌اند.
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”