از این به بعد مواظب فیش موبایلتان باشید

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

از این به بعد مواظب فیش موبایلتان باشید

پست توسط Kingman_62 »

از این پس با دقت بیشتری به قبض تلفن همراه خود توجه کنید و اگر دیدید رقم صورتحساب به طور غیرمعمول افزایش یافته است، بدانید با پدیده ای جدید و خطرناک روبه رو شده اید؛ سیم کارت شما کپی شده است!
چنین ادعایی اصلا قابل تعجب نیست، شایعه و دروغ هم نیست، کمیاب هم نیست؛ پدیده ای است که براحتی و با هزینه ای کمتر از 50 هزار تومان در بازار قابل دستیابی است و به همین راحتی می توان از یک سیم کارت کپی تهیه و استفاده کرد به طوری که کسی که سیم کارت اصلی را دارد، متوجه نشود تا زمانی که قبض تلفن همراهش را دریافت کند و شک ببرد که بلایی به سرش آمده است.
به گزارش خبرنگار ما، مشترکان تلفن همراه در 2 ماه اخیر با پدیده ای جدید به نام کپی سیم کارت روبه رو شده اند. اخیرا در بازار تلفن همراه تهران، دستگاه هایی ساخت کشورهای چین و ژاپن به بازار آمده است که با قرار دادن یک سیم کارت اصلی صادر شده از سوی شرکت مخابرات ایران، اطلاعات امنیتی و کلیدی سیم کارت ها (ki) را رمزگشایی کرده و این رمز را روی سیم کارت خام منتقل می کند. در این صورت از یک شماره موبایل، 2 عدد در شبکه مادر تعریف می شود؛ بدون این که صاحب سیم کارت اصلی از چنین سوئاستفاده ای باخبر باشد. براساس اطلاعات فنی موجود، هنگامی که یک تلفن همراه روشن می شود، چندین کد و شماره رمز به مرکز مادر مخابراتی ارسال می شود. مرکز شبکه ارتباطات سیار (M.S.C) با دریافت این کدها، ارتباط شماره سیم کارت را با شماره های موجود خود مقایسه و در صورت موجود بودن این شماره، از آن به عنوان دستگاه روشن در شبکه ثبت نام می کند. قبل از صدور اجازه ورود سیم کارت به شبکه و ثبت نام لیست سیاه، شماره های شبکه ما در نیز شماره جدید را کنترل و اجازه ورود صادر می کند. دستگاه هایی که اکنون با معادل فارسی سیم کارت خوان به بازار آمده، قادر است با کپی سیم کارت اصلی، چنین مراحل امنیتی را در شبکه تلفن همراه کشور طی کرده و خود را در شبکه تعریف کند. بررسی های خبرنگار ما در بازار تلفن همراه تهران نشان داد که این دستگاه ها با 2 مارک سوپرسیم و سیم سیم از چین و ژاپن وارد بازار شده است که دستگاه چینی بین 45 تا 50 هزار تومان و دستگاه ژاپنی 80 هزار تومان قیمت دارد. همراه با این دستگاه ها یک عدد سیم کارت خام از نوع سیم کارت های شرکت مخابرات ایران موجود است و در صورت تقاضای خریدار، تعداد بیشتری سیم کارت خام به قیمت حدودا 25 تا 30 هزار تومان در اختیار وی قرار می گیرد. شکل این دستگاه ها تقریبا شبیه گوشی تلفن همراه کوچک است و سیم کارتی که پشت آن، عکس یک ماهی قرمز با مارک «سیم ماکس» چاپ شده است و یک لوح فشرده نرم افزار نیز ضمیمه آن است البته فناوری پیشرفته تری نیز برای کپی کردن سیم کارت به بازار آمده که به صورت بی سیم عمل کرده و قیمت آن طوری نیست که همگان بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. این دستگاه ها قادر است اطلاعات حیاتی و امنیتی سیم کارتی را که داخل یک گوشی روشن در حال کار است، شکار، رمزگشایی و در خود ذخیره کند. این فناوری خطرناک تر است ؛ چرا که اطلاعات یک سیم کارت به طور سریع و همزمان به چند سیم کارت خام منتقل و کپی می شود.

گفتگو با یک فروشنده
خبرنگار ما برای یافتن چنین دستگاه هایی به تحقیق پرداخت و توانست با یک فروشنده نوع چینی این دستگاه ها به طور ناشناس گفتگو کند. خلاصه این گفتگو را بخوانید:

شما دستگاه کپی سیم کارت دارید؟
بله. چینی هست و قیمت آن 45 هزار تومان.

این دستگاه چه می کند؟
قابلیت های خوبی دارد. شما با این دستگاه می توانید سیم کارت موبایل را کپی کنید طوری که انگار یک خط موبایل دیگر دارید. بدون پرداخت هزینه (با خنده) هر دوی این سیم کارت ها دارای آنتن هستند.

امکانات این دستگاه چیست؟
این دستگاه نرم افزاری دارد که شما می توانید تا 16 خط موبایل را روی یک سیم کارت خام که همراه دستگاه است، بریزید و همزمان یک منو به گوشی شما اضافه می کند تا بتوانید به طور جداگانه از تمام خطها استفاده کنید. با این سیم کارت خام، شما می توانید 200 تا 300 شماره ذخیره کنید، اس.ام.اس بفرستید و هر نوع سیم کارتی را کپی کنید.

روش استفاده اش چطور است؟
ساده است. یک نرم افزار دارد که با CD به شما می دهیم و از طریق رایانه هم کار می کند یعنی باید کابل رابط موبایل به رایانه (U.S.B) داشته باشی. اگر مخابرات این نرم افزارها را از بین ببرد، ساپورتت می کنیم. نگران نباش !

چقدر زمان می برد دستگاه را بفرستی؟
من شهرستانم. پول را به شماره سیبایم در بانک ملی بریز. 48 ساعت بعد دستگاه را با پست پیشتاز برایت می فرستم ؛ هر جای ایران که باشی. یادداشت کن...

واکنش شرکت مخابرات ایران
با این که رئیس هیات مدیره انجمن صنفی فروشندگان سیم کارت، تلفن همراه، گوشی و لوازم جانبی کشور از مساله جعل سیم کارت ابراز بی اطلاعی کرده و وعده می دهد موضوع را بررسی می کند اما داود زارعیان مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با تایید این مساله به خبرنگار ما می گوید: شرکت مخابرات، گروهی را برای بررسی این دستگاه ها به سطح بازار تهران فرستاده تا ببینیم حقیقت ماجرا چیست.
او افزود: ما شنیده ایم این دستگاه ها را حتی 25 هزار تومان هم می فروشند اما اظهارنظر قطعی، موکول به گزارش کارشناسی و روشن شدن زوایای موضوع خواهد بود.
منبع:jamejamonline
آخرین ويرايش توسط 1 on Kingman_62, ويرايش شده در 0.
 تصویر

تصویر

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران. شهرک اکباتان
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 186 بار

پست توسط ARMIN »

سلام
من يه چيزايي شنيده بودم ولي فکر مي کردم شايعه است. من که خودم هميشه رمان تماس ها و تعداد sms ها رو چک مي کنم و يک قيمت تقريبي براش پيدا مي کنم . تا حالا که درست بوده و بيشتر نيومده. يه سوال: اگه سيم کارت اصلي دست کسي نيفته بازم احتمال کپي است؟
Don't play games with the ones who love you
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 351 بار
سپاس‌های دریافتی: 1579 بار
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan »

ARMIN, جان
با اون دستگاه گرونه که به طور بیسییم کار میکنه - آره میشه کپی کرد :eek:

حالا اگر کسی دستگاه بی سیم این نوع را داره - من خریدارم
:-)