نرم افزارهاي جاسوسی، تلفن هاي همراه را هدف قرار داده اند

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2597
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 12:27 pm
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

نرم افزارهاي جاسوسی، تلفن هاي همراه را هدف قرار داده اند

پست توسط Kingman_62 »

McAfee اعلام کرده که اخیرا اولین نمونه های نرم افزارهاي جاسوس تلفن همراه را که با هدف ثبت محتويات تمام پیام های ارسالی و دریافتی طراحی شده اند را شناسايي کرده است.


به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از خبرگزاری سلام، اين شرکت امنيتي همچنین اعلام کرده که نرم افزارهاي جاسوس همراه از یک قابلیت دیگر هم برخوردار هستند و آن ثبت همه شماره های گرفته شده و شماره هایی است که با گوشي آلوده تماس برقرار کرده اند.
بر اساس این خبر ، گفته می شود که MultiDropper. CG اولین نمونه از بدافزاری است که توانايي آلوده کردن گوشي هاي مجهز به سيستم عامل Symbian را دارد.
تولید کننده بدافزار MultiDropper. CG بیش از آنکه بخواهد یک نرم افزار جاسوس يا spyware ایجاد کرده باشد ، قطعه اي از یک نرم افزار تجاری موسوم به Flexispy را انتخاب کرده و آن را با بدافزارهای مربوطه آمیخته است و این رویداد درست 8 ماه پس از عرضه اين محصول به بازار ، اتفاق افتاد. به گفته مکافی نکات مهمی که باید به آنها توجه داشت این است که MultiDropper. CG در حقیقت :
-یک تروجان بر مبنای Symbian است که با گوشی های مدل سری 60 نوکیا سازگاری دارد.
-یکی از اعضای خانواده MultiDropper ها محسوب می شود که خود مجموعه ای از بدافزارهای معروف را تشکیل می دهند.
بر اساس این خبر ، آلودگی به اين بدافزار از طریق ام ام اس ، ای میل ، بلوتوث و غيره به تایید کاربر تلفن همراه بستگي دارد و لذا خطر آلودگي به آن کم است.
عليرغم اينکه سرقت داده ها و استفاده از بدافزارها در تلفن های همراه نیز متداول شده ولی طراحي نرم افزارهاي جاسوس براي گوشي ها تاکنون سابقه چنداني نداشته است
 تصویر

تصویر
 
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”