استفاده از تلفن همراه در هواپيما؛ از امارات تا آمريکا

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

استفاده از تلفن همراه در هواپيما؛ از امارات تا آمريکا

پست توسط DJ.HAMED »

تالیا نیوز- شرکت هواپیمایی امارات در نظر دارد از اول ژانویه سال 2007 میلادی استفاده از تلفن همراه را در حین پرواز مجاز اعلام کند، اين در حالي است که در بسياري از ديگر کشورهاي جهان و از جمله در آمريکا ترديدهايي در اين مورد وجود دارد.
به این ترتیب شرکت هواپیمایی امارات اولین شرکت هواپیمایی خواهد بود که به مسافران اجازه می دهد در حین پرواز از تلفن های همراه خود استفاده کنند.
این درحالی است که اپراتور استرالیایی Qantas نیز قصد دارد تا کار ارزیابی تکنولوژی که این امکان را در اختیار مسافران قرار می دهد از اوایل سال آینده آغاز کند.
مسافران خطوط هواپیمایی تا کنون قادر بودند با دوستان و آشنایان خود در روی زمین از طریق تلفنی که در پشت صندلی های هواپیما نصب شده است ارتباط برقرار کنند اما هزینه استفاده از این تلفن ها در هر دقیقه معادل 10 دلار است که گران محسوب مي شود.
این درحالی است که به گفته مسولان شرکت هواپیمایی امارات ، هزینه تماس های برقرار مطابق با نرخ رومینگ بین المللی است و هرچند که این تعرفه ها ممکن است متناسب با هر اپراتور همراه و یا هر موقعیت جغرافیایی تغيیر یابد ولی به هر حال کمتر از یک تا دو دلار در هر دقیقه خواهد بود.
در همين حال اپراتورهای تلفن همراه در آمریکا اجازه استفاده از آن را در حین پرواز نمی دهند ولی در عین حال مقامات هواپیمایی فدرال آمریکا برخي ديدگاه هاي خود در زمينه استفاده از تلفن همراه در حین پرواز مورد تجدید نظر قرار داده اند.
بر اساس این گزارش آژانس رگولاتوری آمریکا از کمیته ای که در همین خصوص تشکیل شده درخواست کرده تا در خصوص اینکه وسایل و تجهیزات الکترونیکی قابل حمل نظیر تلفن همراه در سیستم راهیابی هواپیما خللی ایجاد می کند یا خیر، تحقیقات لازم را به عمل آورد و نتیجه این تحقیقات قرار است تا پایان ماه دسامبر ارائه شود.
از طرف دیگر به گفته برخی از تحلیلگران آمریکایی صنایع هواپیمایی آمریکا که در حال حاضر در بحران به سر می برند با به کارگیری سرویس های جدیدی نظیر مکالمه با تلفن همراه در حین پرواز نمی توانند مشتری جذب کنند.
بر اساس تحقیقاتی که توسط موسسه سیتا و Airline Business magazine به عمل آمده مشخص شده است که 59 درصد از خطوط هوایی جهان قصد دارند تا پایان سال 2008 میلادی امکان دسترسی به اینترنت را در حین پرواز برای مسافران فراهم آورند.

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”