کاهش دخالت دولت در صنعت مخابرات مصر؛ بخش خصوصي رونق مي گيرد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

کاهش دخالت دولت در صنعت مخابرات مصر؛ بخش خصوصي رونق مي گيرد

پست توسط DJ.HAMED »

تالیا نیوز- انتظار می رود سال 2007 میلادی سالي خوب و موفقیت آمیز برای بازارمخابراتی کشور مصر باشد.
علت اصلي اين امر آن است که اصلاحات گسترده در صنعت مخابرات مصر و کاهش تصدي گري دولت در اين بخش از سال 2007 میلادی شروع مي شود.از طرف دیگر در سال جدید میلادی شاهد آغاز فعالیت سومین اپراتور در اين کشور يعني اتصالات خواهيم بود.
موسسه "مشاوران عرب" در همین خصوص تصریح کرد، انتظار مي رود تعداد کل مشترکین تلفن همراه در مصر تا سال 2010 میلادی به 34.8 میلیون تن و ضریب نفوذ تلفن همراه نیز به 44 درصد برسد.
به گزارش پايگاه خبري تاليانيوز، بازار مخابرات مصر شاهد اصلاحات نسبي بوده است.
لازم به ذکر است که رگولاتوري مصر موسوم به NTRA تا پایان ماه دسامبر 2006 میلادی بیش از 200 مجوز مخابراتی در حوزه هاي گوناگون صادر کرده است .
بر اساس این خبر، رگولاتور مذکور تا کنون 3 جواز تلفن همراه، 2 جواز تلفن عمومی سکه ای ، 2 جواز تلفن اعتباری کارتی ، 4 جواز VSAT و 4 مجوز براي فعاليت اپراتور بین المللی GMPCS صادر کرده است .
رگولاتور مذکور همچنین 4 جواز را برای سرویس دهی اینترنت (Class A) و 8 جواز براي سرویس دهندگان فعال در زمینه اطلاع رسانی (Class B) صادر کرده و این درحالی است که NTRA تا کنون بیش از 200 مجوز ISP (Class C ) و همچنین جوازهای دیگری را نیز صادر کرده است.
در 31 دسامبر سال 2005 میلادی ، انحصار شرکت دولتي Telecom Egypt بر بازار مخابرات اين کشور پایان یافت.
لازم به ذکر است که قبل از پایان رسیدن مهلت مذکور ، بازار PSTN (Public Switched Telephone Network) در کشور مصر یک بازار صرفا انحصاری محسوب می شد که تحت نظارت شرکت دولتی Telecom Egypt اداره می شد.
بر اساس این گزارش، اپراتور مذکور همچنین اپراتور انحصاری خدمات و سرویس های ارتباطی بین المللی نیز محسوب می شد.
رگولاتور کشور مصر موسوم به NTRA در سال 2007 میلادی مجوزهاي بيشتري را براي رونق گرفتن صنعت مخابرات و اينترنت اين کشور صادر خواهد کرد.
"احمد الاسد" یکی از تحلیلگران برجسته موسسه تحقیقاتی مشاوران عرب در گزارش مذکور چنین آورده است : " تعداد کل مشترکین تلفن همراه در مصر در سپتامبر سال 2006 میلادی به 15.9 میلیون تن رسید که این میزان افزایش 12 درصدی را در مقایسه با اواخر سال 2005 میلادی نشان می دهد."
وی در ادامه در همین خصوص می گوید: " تا سی ام سپتامبر سال 2006 ضریب نفوذ تلفن همراه در مصر به 19.6 درصد رسید."
وی تاکید کرد : " بازار تلفن همراه با رشدی معادل 36 درصد در فاصله سال های 2001 تا 2005 میلادی با گسترش روبرو بوده است و بر همین اساس موسسه مشاوران عرب انتظار دارد این بازار در فاصله سال های 2006 تا 2010 میلادی با رشد 20 درصد ی روبرو باشد."
به گفته الاسد ، انتظار مي رود تعداد کل مشترکین تلفن همراه تا سال 2010 میلادی به 34.8 میلیون برسد و به همین ترتیب با ضریب نفوذی معادل 44 درصد مواجه شود.
:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”