بد افزارهای تلفن همراه سرویس های امنیتی را رونق مي بخشد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

بد افزارهای تلفن همراه سرویس های امنیتی را رونق مي بخشد

پست توسط DJ.HAMED »

بدافزارهایی که گوشی های تلفن همراه را هدف قرار داده اند امروزه به یکی از مشکلات جدید در عرصه صنعت مخابرات تبدیل شده اند.
با درنظر گرفتن این مطلب ، باید اعتراف کرد که افزایش قابل ملاحظه صادرات تلفن های هوشمند در کنار افزایش ضریب نفوذ استفاده از موبايل از جمله عواملی هستند که باعث شده اند گوشی های تلفن همراه به عرصه جدیدي برای سارقین اطلاعات (هکرها) مبدل شوند.
بر اساس تحقیقاتی که اخیرا توسط موسسه تحقیقاتی ABI Research انجام شده است ، جدیدترین و جالبترین بازار سرویس های امنیتی تلفن همراه ، افزایش سرویس های امنیتی مدیریت شده برای تلفن های همراه است.
"استان شات" قائم مقام موسسه مذکور در همین خصوص می گوید: "در طول 2 سال گذشته تقریبا حدود 30 نوع حمله و تهاجم مختلف به گوشی های تلفن همراه به ثبت رسیده است."
شات همچنین درجدیدترین تحقیقات موسسه پیش بینی کرده است که درآمد حاصل از سرویس های امنیتی مدیریت شده تلفن های همراه در بازار تا سال 2011 به یکصد میلیون دلار برسد که این میزان در مقایسه با میزان 50 میلیون درآمد ثبت شده در سال 2006 میلادی ، افزایش قابل توجهی را نشان می دهد.
شات در ادامه در همین خصوص گفت:" هرچند که در حال حاضر شرکت اسپرینت تنها اپراتور آمریکایی است که سرویس های مذکور را ارائه می دهد ولی ما معتقدیم که در آینده ای نزدیک شرکت های دیگری هم به آن اضافه خواهند شد."
بر اساس این گزارش علاوه بر افزایش درآمد ، اپراتورهای تلفن همراه قادر خواهند بود تا سطح ارتباط خود را با بهترین مشتریان تجاری خود ارتقا دهند .
بر اساس این تحقیقات، سرویس های مذکور اصولا در اروپا و جنوب شرق آسیا به خصوص در میان مشترکین تجاری ، با رشد و گسترش سریعتری مواجه خواهند بود .
به گفته شات مصرف کنندگان معمولی در مقایسه با مصرف کنندگان تجاری بیشتر به قیمت کالا حساسیت نشان می دهند و در مقایسه با آنان از دانش و آگاهی کمتری نسبت به خطرات بدافزارها که دستگاه های تلفن همراه را تهدید می کند، برخوردار هستند.
:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”