رونق بازار سرویس های ارزش افزوده همراه در چين

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

رونق بازار سرویس های ارزش افزوده همراه در چين

پست توسط DJ.HAMED »

بدون هیچ شکی 437 میلیون کاربر تلفن همراه در کشور چین ، بازار این کشور را به یکی از پر رونق ترین بازارهای سرویس های ارزش افزوده تلفن همراه (WVAS) در جهان مبدل کرده اند.
بر اساس پیش بینی های صورت گرفته انتظار می رود بازار مذکور در سال های آتی با سرعت قابل ملاحظه ای رشد کند.
شرکت Ovum پیش بینی می کند سرویس های ارزش افزوده مربوط به تلفن های بی سیم WVAS تا سال 2010 میلادی درآمدی معادل 5/11 میلیارد دلار را به خود اختصاص خواهند داد که این میزان در مقایسه با سال 2006 میلادی 48 درصد افزایش نشان می دهد.
"کوین لی" یکی از تحلیلگران شرکت Ovum در هنگ کنگ در همین خصوص می گوید: " سیستم ارسال پیام همچنان هم مهمترین شاخه فعالیت های بخش WVAS را به خود اختصاص می دهد بطوریکه تا سال 2010 میلادی بالغ بر 63 درصد از درآمد مربوط به سرويس هاي ارزش افزوده را به خود اختصاص خواهد داد."
به گفته لی، سرویس مذکور خدماتي شامل موسیقی همراه ، بازي همراه و تلویزیون همراه را شمال می شود.
لی در ادامه می افزاید: "رشد قابل ملاحظه اقتصادی و افزایش میزان تقاضا و سطح آگاهی مشتریان و افزایش سطح سرمایه گذاری خارجی ، جملگی از عواملی هستند که گسترش و رشد بازار سرویس های ارزش افزوده را در کشور چین رقم خواهند زد."
وی در ادامه افزود: " راه اندازی 3G و همچنین بکارگیری احتمالی WiMAX همچنین در نوع خود باعث رشد و افزایش بازار مذکور خواهند شد."
بر اساس این خبر سرویس هایی نظیر : اس ام اس ، زنگ تلفن همراه و WAP از جمله سرویس هایی هستند که به سرعت در حال رشد و فراگیر شدن بوده و همچنان به عنوان سرویس های برتر چند سال آینده شناخته می شوند.
اپراتورهای تلفن همراه به منظور برآورده ساختن تقاضای مشتریان ، به سوی گسترده تر کردن سطح سرویس ها و خدمات خود حرکت می کنند تا به این ترتیب پاسخگوي طیف گسترده ای از سلیقه مشتریان را باشند.
در زمینه تکنولوژی 3G ، شرکت Ovum پیش بینی می کند که برنامه های مولتی مدیا نظیر تلویزیون همراه و موسیقی همراه به عنوان شاخه های اصلی تکنولوژی مذکور محسوب خواهند شد.
از طرف دیگر برنامه هاي کاربردی جدید نظیر ، سرویس های موقعیت یاب ، mobile blogging و همچنین پرداخت سیار (پرداخت از طریق تلفن همراه) با توجه به وسعت کشور چین و میزان جمعیت آن از قابلیت رشد برخوردار هستند .
:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”