نگاهي به عملکرد و تحولات تالیا؛ تنها اپراتور پیش پرداخته کشور

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

نگاهي به عملکرد و تحولات تالیا؛ تنها اپراتور پیش پرداخته کشور

پست توسط DJ.HAMED »

شبکه مستقل تلفن همراه پیش پرداخته کشور با نام تالیا در روزهای پایانی سال 83 نسبت به ثبت نام برای قرعه کشی و واگذاری 500هزار سیم کارت اعتباری (پیش پرداخته) در شهر تهران اقدام کرد.
در 31 اردیبهشت 84 طی جلسه ای با حضور نمایندگان مجتمع صنعتی رفسنجان و خبرنگاران در شرکت مخابرات ایران مراسم قرعه کشی ای که برای تعیین اولویت توزیع سیم کارت ها بر اساس حرف اول نام خانوادگی ثبت نام کنندگان انجام شد که نتایج آن در مطبوعات منتشر شد و طی چند هفته سیم کارت های واگذار شد .
همزمان با سالروز فتح غرورآفرین خرمشهردر سوم خرداد ماه سال گذشته شبکه تلفن همراه اعتباری تالیا با حضور سیداحمد معتمدی وزیر وقت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جمعی از معاونان و مدیران این وزارتخانه ، نمایندگان مجلس و خبرنگاران با تماسی که به وسیله سیم کارت اعتباری تالیا توسط وزیر ارتباطات با پدر شهیدان جهان آرا، حماسه سازان سوم خرداد که در آن روز در کرمان حضور داشت ،این شبکه رسما مورد بهره برداری قرار گرفت و توزیع سیم کارت های اعتباری تالیا درپنج مرکز اصلی در سطح شهر تهران آغاز شد.
شبکه مستقل تلفن همراه اعتباری تالیا در ایران برای توسعه حوزه ارتباطات با همکاری بخش تعاون متعهد شده تا پس از خدمات رسانی به تهرانی ها حوزه فعالیت خود را به سراسر کشور گسترش دهد که بخش اعظم این کارتاکنون انجام شده است .
شرکت تعاونی اسلامی مجتمع صنعتی رفسنجان که با سرمایه های بیش از هشت هزار عضو خود این شبکه مستقل تلفن همراه را ایجاد کرده و حدود 60 درصد از مجموع در آمد های ناخالصش نصیب دولت می شود تنها بهره بردار مستقل تلفن همراه پیش پرداختی در ایران بوده و قرار است تا پایان برنامه چهارم توسعه شش میلیون سیم کارت پیش پرداختی در کشور ارایه کند.
در حال حاضر این سیم کارت ها در اختیار حدود 750 هزار مشترک قرارگرفته که تا پایان سال جاری و با توجه به واگذاری های جدیدی که از ابتدای بهمن ماه آغاز می شود ، این رقم به یک میلیون نفر خواهد رسید.
طبق زمان بندی های انجام گرفته شبکه تالیا همه کشور را بايد تحت پوشش خود قرار دهد که دراین مرحله تهران و مراکز استان‌ها و در مرحله تکمیلی همه راهها و سایر شهرهای کشور را تحت پوشش خود قرار خواهد داد .
در حال حاضر مناطق زیر پوشش شبکه تالیا به دو دسته تقسیم شده است ، دسته اول شامل شهرهایی است که واگذاری سیم کارت نیز در آنها انجام شده و یا در حال انجام است و دسته دوم شامل شهرهایی است که به صورت آزمایشی زیر پوشش تالیا قرار گرفته اند .شهرهای دسته اول عبارتند از تهران ، مشهد ، تبریز ، قم ، شیراز و سمنان و شهرهای دسته دوم شامل زاهدان ، همدان ، قزوین ، زنجان ، بابل ، رشت ، اهواز ، اراک ، اردبیل ، بندرعباس ، اصفهان ، گرگان ، ایلام ، کرمان ، رفسنجان ، یزد ، ارومیه و سنندج می باشد که واگذاری د راین شهرها طی هفته های آینده صورت می گیرد، اما هم اکنون امکان استفاده از تالیا در این شهرها نیز برای مشترکین شبکه وجود دارد .

نحوه پرداخت
در سیم کارت‌های اعتباری تالیا همانطور که از نامش پیداست نحوه پرداخت هزینه ها متفاوت است که به آن در اصطلاح پیش پرداخته نیز گفته می شود.در سیم کارت‌های پیش پرداخته مشترک ابتدا هزینه مکالمات خود را پرداخت می‌کند و سپس تا سقف اعتبار خود می‌تواند از خدمات شبکه استفاده کند.
در شبکه اعتباری تلفن همراه تالیا مشترکان پس از دریافت سیم کارت طی 90 روز می‌توانند از اعتبار اولیه 20 هزار تومانی خود استفاده کنند. پس از گذشت 90 روز (3 ماه) و پایان اعتبارزمانی و یا 20هزارتومان اعتبار ریالی آنها ، مشترک باید با مراجعه به ایستگاهها یا یکی از مراکز فروش مجازتالیا کارت شارژ تمدید مدت اعتبار خریداری و نسبت به تمدید اعتبار زمانی و ریالی خود اقدام کند.
در حال حاضر سه نوع تالیاکارت با مبالغ اعتبار و مدت زمان مختلف به فروش می‌رسد: تالياكارت قرمز: ارزانترين شارژ تاليا با اين كارت است كه براي سي روز 10 هزار تومان اعتبار دارد. تاليا كارت آبي: مكالمه تا سقف 20 هزار تومان را براي 70 روز امكان پذير مي‌سازدو تالياكارت زرد: مكالمه تا سقف 40 هزار تومان را براي 150روز فراهم مي‌كند.
در تلفن هاي همراه اعتباري تالیا هیچگونه هزینه ای تحت عناوین ودیعه ، نمایشگر، خدمات ویژه و غیره از مشترک دریافت نمی شود و فقط براي استفاده از اعتبار كارت محدوديت زماني اعمال شده است . محدوديت زماني اين كارت‌ها دو وضعیت را به وجود مي‌آورد: مشترك يا در زمان مقرر (و حتي كمتر) از اعتبارش استفاده کرده و نياز به خريد اعتبار جديد (کارت شارژ ) پيدا مي‌كند يا اين كه پس از سپري شدن محدوديت زماني اعلام شده هنوز از مبلغ اعتبارش رقمي باقي مانده که در اين زمان ،مشترک با خرید يك تاليا كارت (كارت شارژ) جديد (حداقل 10 هزار توماني) اعتبار مانده قبلي اش را به مبلغ شارژ جديد مانده در سیم کارتش اضافه می کند . در غير اينصورت براي یک ماه خط موبايل مشترك يكطرفه شده و امكان برقراري تماس از طرف مشترک ممكن نمي‌شود، بعد از سپري شدن اين زمان ، دریک ماه بعدی امكان برقراري تماس‌هاي بیرونی دیگران هم از مشترك سلب مي‌شود و وي تنها قادر به برقراي تماس هاي اضطراري خواهد بود و مانده احتمالی اعتبار ریالی و یا زمانی بر اساس مقررات مصوب دولت نیز از بین می رود . بعد از گذشت دومین دوره یک ماه یکطرفه سیم کارت عدم شارژ مجدد بر اساس قانون امتیاز سیم کارت ، از مشترك سلب مي‌شود که در اصطلاح می گویند سیم کارت سوخته است .
به تازگی تالیا مجوزی از مخابرات دریافت کرده است که می تواند حتی تا شش ماه پس از قطع و سوختن سیم کارت در صورت تمایل مشترک بتواند همان شماره را با پرداخت هزینه فعال سازی برای وی مجددا برقرار کند .

تعرفه هزينه هاي مكالمه تالیا در شبکه تلفن همراه اعتباری کشور
در شبكه تلفن همراه اعتباري تاليا نرخ هریک دقیقه مکالمه معادل 10 پالس در نظر گرفته شده و بر همین اساس هزینه های مکالمه مشترکین بر اساس ثانیه محاسبه و از اعتبار آنان کسر می شود بر این اساس هزینه هر دقیقه مکالمه در این شبکه بر اساس مجوز شورای اقتصاد 670 ريال تعیین شده است و هزينه ارسال هر كوته پيام ( SMS ) بوسيله سيم كارت‌هاي اعتباري تاليا نیز160 ریال است. البته در ساعات شبانه یا تعطیلات هم نرخ مکالمه کاهش می یابد.

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”