تلفن های همراه در سال 2010 میلادی چگونه خواهند بود؟

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

تلفن های همراه در سال 2010 میلادی چگونه خواهند بود؟

پست توسط DANG3R »

هموطن-تلفن های همراه در سال 2010 میلادی چگونه خواهند بود؟
این سوالی است که "تیرو اوجانپرا" مدیر اجرایی بخش فناوری نوکیا در جریان سخنرانی مهم خود در کنفرانس Nokia World مطرح کرد.
وی در خصوص اینکه تلفن همراه در سال 2010 میلادی چگونه خواهند بود، ایده های متعددی دارد که به شرح زیر هستند:
1- اکثر گوشي ها در سال 2010 میلادی به مدل N95 شباهت خواهد داشت ولی اطلاعات را از تقویم گوشي شما گرفته و پس از آغاز جستجودر وب، شما را به سايتي می برند که قصد رفتن به آن را داشته اید.
2-اگر یک روزنامه نگار هستید ، می توانید وقایع را با دوربین 10 مگاپیکسلی خود ثبت کنید و سپس با دوربین فیلمبرداری HDTV که در دستگاه تلفن همراه شما تعبیه شده است از وقایع فیلمبرداری کنید.

3- اگر احساس تمایل شدیدی به نوشيدن قهوه با شیر پیدا کردید ، دستگاه همراه شما می تواند دستگاه های قهوه فروشی متعددی را برای شما پیدا کند و معیارهای مورد نظر شما را از طریق اینترنت برای دستگاه قهوه جوش ارسال کرده و به این ترتیب تا زمانی که شما به محل مورد نظر برسید ، قهوه شما حاضر و آماده سرو خواهد بود.
اما جالبترین ایده ای که "اوجانپرا" در جریان سخنان خود به آن اشاره کرد
" هنگامیکه به موزه رسیدید و نقاشی ها را مشاهده کردید، می توانید با وصل شدن به اینترنت از طریق تلفن همراه خود ، هرگونه اطلاعاتی را که در خصوص تابلوهای مورد نظر نیاز دارید به دست آورید." ... "،گوشي هایی بود که از حافظه داخلی یکصد گیگابایتي برخوردار بوده و می توانند برنامه های مختلفی نظیر موسیقی ، فیلم ، عکس و غیره را در خود جای دهند. به گفته وی : "اگر شما به آمستردام روید می توانید از طریق دوربین ویدیویی HDTV از برخی از دشت های مملو از گل لاله فیلمبرداری کنید و پس از آنکه به خانه بازگشتید با استفاده از سیستم پروجکشنی که در دستگاه تلفن همراه شما تعبیه شده است تصاویر را بر روی دیوار منزل خود مشاهده کنید."
اوجانپرا در ادامه خاطر نشان کرد که تمامی این قابلیت ها تا 3 سال آینده تحقق خواهند یافت.
اوجانپرا در ادامه افزود" تصور کنید که قصد دارید به موزه ون گوگ بروید ، بنابراین با استفاده از دستگاه تلفن همراه خود آدرس محل را شناسایی خواهید کرد و سپس از طریق اینترنت به ساعات کار موزه و دیگر اطلاعات مورد نیاز خود پی مي برید."
وی همچنین در خصوص دیگر قابلیت های نسل آتی تلفنهای همراه افزود: " هنگامیکه به موزه رسیدید و نقاشی ها را مشاهده کردید، می توانید با وصل شدن به اینترنت از طریق تلفن همراه
" نوکیا به زودي برنامه هاي کاربردي دیگری را نیز ارائه می دهد که از جمله مهترين آنها انتقال سرورهای اینترنتی به تلفن های همراه است بطوریکه تلفن های همراه خود می توانند همانند سرور عمل کنند. ... "خود ، هرگونه اطلاعاتی را که در خصوص تابلوهای مورد نظر نیاز دارید به دست آورید."
وی همچنین از سنسورهایی سخن به میان آورد که در پاشنه کفش نصب می شوند و می توانند به هنگامیکه هوا بارانی است پیام هایی را برای تلفن همراه شما ارسا ل کنند و شما را به نزدیکترین ایستگاه اتوبوس راهنمایی کنند.
وی همچنین خاطر نشان کرد که نوکیا به زودي برنامه هاي کاربردي دیگری را نیز ارائه می دهد که از جمله مهترين آنها انتقال سرورهای اینترنتی به تلفن های همراه است بطوریکه تلفن های همراه خود می توانند همانند سرور عمل کنند.
اوجانپرا در همین خصوص تصریح کرد: " این امر تلفن های همراه را قادر می سازد تا نه تنها به اینترنت دستیابی یابند بلکه خود نیز قابل دستیابی شوند. به این ترتیب شما می توانید تمامی مدارک و تصاویر خود را که مایلید در مشاهده آنها با دیگران سهیم شوید، در این سرور کوچک ذخیره کنید و اگر اجازه دهید شخص دیگری هم بتواند به آنها دسترسی داشته باشد."
این امر بطور کلی ساختار دسترسي به اطلاعات از طريق اینترنت را تغيیر خواهد داد و واقعیت این است که چنین چیزی امروزه اتفاق افتاده است.
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”