در خصوص خطرات تلفن همراه مطالعات بیشتری باید صورت گیرد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

در خصوص خطرات تلفن همراه مطالعات بیشتری باید صورت گیرد

پست توسط DJ.HAMED »

یکی از متخصصان اشعه در بریتانیا خواستار آن شد تا در خصوص مضرات بلند مدت استفاده از تلفن همراه بر روی سلامت بدن انسان ، تحقیقات بیشتری صورت گیرد.
"لارنس کالیس" رئیس یک مرکز تحقیقاتی موسوم به "برنامه سلامت مخابراتی تلفن همراه" (MTHR) در همین خصوص تصریح کرد که باید در خصوص استفاده بلند مدت اشخاص از تلفن همراه ، تحقیقات بیشتری صورت گیرد.
بر اساس این خبر پروفسور کالیس به دنبال آن است تا وزارت بهداشت را بر آن دارد بودجه ای را به امور تحقیقاتی اختصاص دهد و به این ترتیب این امکان فراهم آید که مطالعاتی در خصوص 200 هزار تن از افرادیکه در طول بیش از یک دهه گذشته از تلفن همراه استفاده کرده اند، صورت گیرد.
وی در همین خصوص خاطر نشان کرده است که هرچند سرنخ هایی وجود دارد که نشان می دهد ارتباطی میان تلفن های همراه و عدم سلامت استفاده کنندگان از آنها وجود دارد ولی این مدارک و شواهد هنوز مستدل و مستحکم نیستند.
اين پروفسوراعلام کرده که مطالعات کوتاه مدت نشان داده است هیچ خطری در خصوص استفاده تلفن همراه سلامت استفاده کنندگان را تهدید نمی کند ولی باید این مطالعات حداقل در یک مقطع 5 ساله صورت گیرد تا مضرات استفاده از تلفن همراه بر سلامت استفاده کنندگان آن نشان داده شود.
پروفسور کالیس در خصوص تحقیقات خود با وزارت بهداشت و دست اندرکاران صنعت تلفن همراه - که بطور مشترک برای تحقیقات موسسه MTHR بودجه ای معادل 3 میلیون پوند را اختصاص داده اند- وارد مذاکره شده است تا تحقیقات بیشتری در خصوص موضوع فوق انجام شود.
:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”