پرداخت همراه در هند امري عادي است

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پرداخت همراه در هند امري عادي است

پست توسط DJ.HAMED »

امروزه تکنولوژي های دو گانه تجارت الکترونیک و پرداخت همراه در هند به یکدیگر ملحق شده اند و دسترسي ميليون ها شهروند اين کشور به خدمات مختلف را تسهيل کرده اند.
در حال حاضر بیش از 2500 سایت فروش آنلاین در اين کشور با سرویس دهندگان تجاری تلفن همراه نظیر PayMate India وارد همکاری شده اند تا به این ترتیب به خریدارانی که از طریق شبکه اقدام به خرید می کنند امکان دهند تنها با ارسال یک پیام کوتاه ، هزينه کالایی که خریداری کرده اند را پرداخت کنند.
از جمله ديگر سايت اين فعال در اين حوزه مي توان به Rediff, Jeevan Sathi و Naukri و همچنین بازارچه های آنلاین نظیر Fabmall و Indiatimes و نيز پرتال های مسافرتی نظیر MakeMyTrip ، ClearTrip و TravelMart India اشاره کرد.
سرویس هاي مذکور را می توان خارج از چهارچوب اینترنت هم مورد استفاده قرار داد تا مثلا وجه قبوض مختلف مربوط به PlanetM که یک بانک موسیقی است پرداخت شود.
بر اساس این گزارش رستوران "Seijo and the Soul Dish" که یک رستوران معروف در منطقه Waterfield Road واقع در حومه بمبئی است اخیرا به اولین رستورانی در کشور هند تبدیل شده است که مشتریان در آنجا می توانند صورتحساب های خود را از طریق پیام کوتاه تلفن همراه بپردازند.
از طرف دیگر، سرویس PayMate اخیرا به مشتریان بانک Citibank و آن سدته از دارندگان کارت های اعتباری که به تایید بانک برای استفاده از این سرویس رایگان نیاز دارند ، ارائه شده است.
بر اساس این خبر به محض اینکه مشتریان درخواست استفاده از این سرویس را بصورت رسمی مطرح کنند یک شماره شناسایی شخصی دریافت می کنند که با ارسال این شماره می توانند هرگونه پرداختی را تایید کنند و سپس هم مشتری و هم فروشنده یک پیامی را از طرف بانک دریافت می کنند که نشان می دهد معامله و انتقال مالی با موفقیت انجام شده است .
گفته می شود الگوی پرداخت این سرویس بسیار حفاظت شده و تحت تدابیر مخصوص امنیتی قرار دارد به نحوی که هیچگونه اطلاعاتی در خصوص کارت اعتباری افراد و میزان اعتبار آن مبادله نمی شود.
بر اساس این خبر سیستم امنیتی سرویس مذکور توسط Ernst Y& Young که از نظر قابلیت هاي امنیتی بسیار معروف است ، طراحی و نصب شده است
:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”