کاهش 55 درصدی سود موتورولا

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

کاهش 55 درصدی سود موتورولا

پست توسط DJ.HAMED »

موتورولا که دومین تولید کننده برتر گوشی تلفن همراه جهان محسوب می شود اعلام کرده که در در فصل چهارم سال میلادی گذشته با کاهش 55 درصدی سود خود مواجه بوده است.
بر اساس این گزارش موتورولا عمده دلایل این امر را وجود رقابت سخت توصیف کرده است که به کاهش قیمت گوشی های تلفن همراه منجر شده است .
میزان سود موتورولا در جریان فصل چهارم سال میلادی گذشته 528 میلیون دلار به ثبت رسیده و این میزان در مقایسه با 1.177 میلیارد به دست آمده در سه ماهه پایانی سال 2005 میلادی ، تفاوت قابل ملاحظه ای را نشان می دهد.
لازم به ذکر است که چنین کاهش سودی توسط متخصصان شرکت پیش بینی شده بود و همین امر باعث شده بود که در اوایل ماه جاری هشدارهایی نیز در همین خصوص به سهامداران داده شود.
به گفته مدیران اجرایی کمپانی موتورولا ، عمده ترین دلیل این کاهش سود تخفیف هایی است که با در نظرگرفتن سیاست های رقابتی در خصوص گوشی RAZR و دیگر گوشی های موتورولا در نظر گرفته و اعمال شده است.
به گفته "ادوارد اشنایدر" یکی از متخصصان و تحلیلگران موسسه تحقیقاتی Charter Equity Research : " شاخص میزان کاهش عملیاتی از 12 درصد در آخرین فصل سال به 5 درصد در جریان فصل جدید رسیده است که این میزان کاهش قابل ملاحظه ای را نشان می دهد چرا که چنین کاهشی در طول یک فصل بسیار حیرت آور است."
:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”