چاینا موبایل، اپراتور پاکستانی را مي خرد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

چاینا موبایل، اپراتور پاکستانی را مي خرد

پست توسط DJ.HAMED »

چاینا موبایل، بزرگترین اپراتور تلفن همراه جهان به منظور گسترش دامنه فعالیت های خود در بازارهای خارجی ، اپراتور پاکستانی "پاکتل" را خریداری می کند.
بر اساس بیانیه ای که اخیرا صادر شده است ، چاینا موبایل به شرکت Millicom International Cellular در لوکزامبورگ مبلغی معادل 284 میلیون دلار آمریکا را پرداخت خواهد کرد تا سهم 88.86 درصدی شرکت مذکور را در اپراتورپاکستانی "پاکتل " خریداری کند.
بر اساس این خبر ، معامله مذکور قرار است تا اواخر فوریه سال 2007 میلادی و با تایید رگلاتوری ، به طور کامل انجام شود.
"مارک بلوس" رئیس و مدیر اجرایی "میلیکام" تصریح کرد: " ما بسیار خوشحال هستیم که فروش سهام پاکتل را به چاینا موبایل اعلام کنیم."
به گفته شرکت تحقیقاتی Ovum، پاکتل پنجمین اپراتور بزرگ GSM در پاکستان است که تا سپتامبر سال 2006 میلادی حدود 1.5 میلیون مشترک داشته است.
"کوین لی" یکی از تحلیلگران ارشد موسسه Ovum در خصوص قرارداد خرید سهام پاکتل توسط چاینا موبایل خاطر نشان کرد که این قرارداد در حقیقت اولین خريد استراتژیک خارجی بزرگترین اپراتور جهان تلفن همراه جهان محسوب می شود.
کشور پاکستان با بیش از 165 میلیون جمعیت یکی از کشورهایی است که اقتصاد آن با سرعت بسیار زیادی در حال رشد است و از اصلاحات اقتصادی بسیاری نیز بهره برده است.
به گفته کوین لی، بخش عمده ای از جمعیت روستایی پاکستان - 66 درصد - فرصت مناسبی را برای چاینا موبایل به وجود آورده تا موفقیت های خود در مناطق روستایی کشورهای در حال توسعه را دو برابر کند.
:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”