اپراتورها باید WiMAX را جدي بگيرند

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

اپراتورها باید WiMAX را جدي بگيرند

پست توسط DJ.HAMED »

بر اساس تحقیقات جدیدی که توسط موسسه پژوهشی In-Stat انجام شده ، هرچند که تاثیر فناوري WiMAX بر صنعت همراه در حال حاضر شناخته شده نیست اما اپراتورها باید از هم اکنون WiMAX را جدي گرفته و در اين زمينه سياست گذاري کنند.
بر اساس این گزارش و بر اساس یافته های جديد، برای همه اپراتورها و سرویس دهندگان همراه ،WiMAX مي تواند بصورت بالقوه به عنوان یک رقیب ، متحد بزرگ و یا یک عامل کوچک محسوب شود.
این درحالی است که برکسی نیز پوشیده نیست که تدوين استراتژی مربوط به WiMAX یکی از بزرگترین تصمیم هایی است که اپراتورها و سرویس دهندگان همراه باید آن را از زمان راه اندازی و اجرای3G ، اتخاذ می کردند.
"آلن نوجی" یکی از تحلیلگران موسسه مذکور در همین خصوص می گوید: " WiMAX با سختي های بسیاری از جمله استانداردهای ناسازگار متعدد ، اختصاص دادن فرکانس های متفاوت در هر کشور به آن و تجهیزات مصرفی گران قیمت روبرو بوده است."
وی در ادامه افزود: "آنچه که مسلم است اینکه ویماکس ثابت اکنون موجود است و ویماکس همراه نیز تا چند سال آینده به بازار خواهد رسید."
تحقیقات اخیر موسسه تحقیقاتی In-Stat نشان داده است که :
1- بعید است تلفن همراه VoWiMAX قبل از سال 2009 میلادی مورد استفاده قرار گیرد.
2 - دستگاه های WiMAX احتمالا در نقاط مختلف به گونه ای متفاوت عمل می کنند مگر اینکه تولید کنندگان دستگاه ها و تجهیزات مربوطه بخواهند هزینه های اضافی را برای تولید یک دستگاه ویماکس جهانی متحمل شوند که با همه سرويس ها سازگاری داشته باشد.
3 هنگامیکه WiMAX با اپراتورهای همراه وارد رقابت می شود ، اپراتورهای مذکور مجبور هستند قیمت های مربوط به ارائه سرویس های بی سیم اطلاع رسانی خود را که از طریق شبکه همراه ارائه می شود ، کاهش دهند.
4 حتی اگر WiMAX پس از این مقطع نیز با شکست مواجه شد، بعید به نظر می رسد که اپراتورهای همراه بار دیگر قادر باشند که مبلغی را که هم اکنون در ازای ارائه خدمات سرویس های اطلاع رسانی بی سیم اعمال می کنند، بار دیگر اعمال کنند.
:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”