دكتر سليماني به مجلس گزارش داد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

دكتر سليماني به مجلس گزارش داد

پست توسط DJ.HAMED »

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات براي سومين مرتبه براي ارايه گزارش وزارتخانه در راستاي پياده‌سازي اصل 44 به مجلس رفت اما اين‌بار نه در كميسيون ويژه اصل 44 بلكه در كميسيون صنايع و معادن.
اگر چه دكتر محمد سليماني تاكنون چندين‌ مرتبه از طرف اعضاي كميسيون صنايع و معادن براي پاسخ به سوالات به مجلس فراخوانده شده، اما اين‌بار داوطلبانه و براي ارايه گزارش عملكرد وزارتخانه تحت مديريت‌اش در زمينه اجراي اصل 44 پشت ميز كميسيون صنايع قرار گرفت. هر چند كه باز هم پس از ارايه گزارش سوالاتي از سوي برخي نمايندگان مطرح شد، ولي محور سوالات نمايندگان عضو كميسيون مسايل مربوط به اصل 44 بود. دكتر محمد سليماني وزير ICT روز گذشته (سه‌شنبه 4 بهمن‌ماه) سياست‌هاي اين وزارتخانه را در مورد اجراي اصل 44 براي اعضاي كميسيون صنايع و معادن مجلس تشريح كرد. در اين حضور، مانند هميشه دكتر صمد مومن‌با‌ا... معاون پارلماني وزارت ارتباطات حضور داشت تا پس از اتمام جلسه به سوالات خبرنگاران در مورد آنچه در طي مدت حضور وزير ارتباطات در كميسيون گذشت به آنان اطلاع دهد.
معاون پارلماني وزارت ارتباطات در اين باره‌ مي‌گويد: دكتر سليماني در مورد واگذاري شركت‌هاي مخابراتي به بخش خصوصي و همچنين اعلام برخي از نارضايتي‌ها از عملكرد وزارتخانه درباره واگذاري برخي پروژه‌ها به بخش خصوصي مانند فعاليت GCها و مشكلات آنتن‌دهي تلفن همراه در برخي از نقاط كشور به نمايندگان گزارش داد.
اما در مقابل آنچه كه وزير ارتباطات به عنوان گزارش عملكرد وضعيت وزارتخانه و سياست‌هاي آن ارايه داد، ‌برخي نمايندگان به طرح موضوعاتي مانند كاهش قيمت ثبت‌نام سيم‌كارت و توجه به طراحي آنتن‌دهي تلفن همراه پرداختند.
وي اضافه مي‌كند: خلع يد شركت ‌ايركام، همچنين توجه به مشكلات مردمي، بهينه‌سازي كيفيت شبكه تلفن سيار و ضريب نفوذ تلفن ثابت نيز از جمله مسايلي بودند كه نمايندگان مطرح كردند و وزير ارتباطات به آنها پاسخ داد.
وي ادامه مي‌دهد، دكتر سليماني درباره علل تاخير GCها نيز گفت: GCها تا به امروز نتوانسته‌اند به تعهدات خود عمل كنند، اما با توجه به سه مرتبه تمديد قرارداد در حدود 25 درصد پيشرفت حاصل شد كه اين امر مرهون تعامل وزارت ارتباطات با پيمانكاران است.
درجلسه ديروز دكتر سليماني همچنين در مورد توسعه ارتباطات سيار گفته است: نمي‌توان توسعه را متوقف كرد زيرا بر اساس برنامه چهارم توسعه و سند چشم‌انداز بيست‌ساله بايد ضريب نفوذ در اين حوزه افزايش يابد.
معاون پارلماني وزارت ارتباطات در اين باره مي‌گويد: بخش خصوصي حركت سريعي در اين حوزه ندارد، بنابراين نمي‌توانيم كار را متوقف كنيم. البته به تناسب پيشرفت برنامه توسعه مي‌توان به بخش خصوصي اين فرصت را داد كه در صحنه حاضر باشد تا با ارايه توانمندي‌هاي خود به نياز و تقاضاي مردم پاسخ دهد. وي در مورد ديگر اظهارات وزير ارتباطات در جلسه ديروز كميسيون صنايع و معادن مي‌گويد: از ديگر مسايل مطرح شده در جلسه ديروز، بودجه فناوري اطلاعات بود، كه دكتر سليماني در اين ‌باره گفت؛ بودجه IT در سال 86 حذف نشده است اما ممكن است افزايش چشمگيري نداشته باشد، در عين حال كه كاهش هم نيافته است كه البته اين موضوع مي‌تواند در مجلس نيز مورد بررسي قرار گيرد. بنابر اظهارات صمد مومن‌ باا... سوالاتي نيز درباره وضعيت پست و پست‌بانك و اينترنت در اين جلسه مطرح شد، وي گفت كه نمايندگان به وزير گفته‌اند كه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، تنها مخابرات نيست و بخش‌هاي ديگري نيز دارد.
به گفته مومن با‌ا... همچنين وزير ارتباطات علاوه بر بيان دستاوردهاي چشمگير وزارتخانه در اين حوزه اعلام آمادگي كرد تا تمام تجارب اين وزارتخانه را در رابطه با ارتباطات سيار در اختيار بخش خصوصي قرار دهد.
در نهايت اينكه به نظر مي‌رسد با وجود اتمام گزارش دكتر سليماني و پاسخ‌هاي او به سوالات نمايندگان وي يك مرتبه ديگر و براي بار چهارم در رابطه با فعاليت‌هاي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات به كميسيون صنايع و معادن برود.

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”