بازار موسیقی تلفن همراه تا سال 2010 میلادی 32 میلیارد دلاري خواهد شد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

بازار موسیقی تلفن همراه تا سال 2010 میلادی 32 میلیارد دلاري خواهد شد

پست توسط DJ.HAMED »

:grin: بر اساس جدیدترین پیش بینی موسسه گارتنر، میزان پولی که استفاده کنندگان از تلفن همراه در سراسر جهان برای دریافت قطعات موسیقی مورد علاقه خود بر روي تلفن های همراه هزینه می کنند تا سال 2010 میلادی به مرز 32.2 میلیارد دلار خواهد رسید.
بر اساس این خبر ، این میزان در مقایسه با رقم 13.7 میلیارد دلاری که برای سال 2007 میلادی در نظر گرفته شده است ، افزایش قابل ملاحظه ای را نشان می دهد.
بحث فروش موسیقی همراه که سرویس هایی نظیر زنگ های معمولی تلفن همراه و همچنین دانلود و پخش کامل موسیقی را شامل می شود از سال 1998 میلادی که اولین زنگ تلفن همراه وارد بازار های تجاری شد، مطرح بوده است.
هرچند که سرویس موسیقی همراه دومین سرویس مشهور سرویس های اطلاع رسانی تلفن همراه محسوب می شود ولی نباید این نکته را هم فراموش کرد که این سرویس همچنان هم از نظر میزان استفاده و میزان درآمد در جایگاهی پس از جایگاه سرویس پیام کوتاه SMS"" قرار می گیرد.
به گفته گارتنر ، در خصوص استفاده از سرویس موسیقی همراه 2 عامل مهم و شاخص مطرح می شود : جنبه خصوصی سازی و جنبه سرگرمی .
بطور کلی استفاده از قابلیت صدای زنگ ringtones و ringback tones در حقیقت بخشی از روند خصوصی سازی تلفن های همراه محسوب می شود.
این درحالی است که تلفن های همراه در حال حاضر به عنوان ابزاری برای پخش موسیقی نیز در نظر گرفته می شوند و حتی در برخی از شرایط صرفا برای سرگرمی ، جایگزین دستگاه ها و تجهیزات قابل حمل پخش موسیقی نظیر دستگاه های IPod می شوند.
بر اساس این گزارش میزان هزینه کردن برای بهره برداری از سرویس های مذکور در تلفن همراه در مناطق مختلف ، بطور محسوسی متفاوت می باشد بطوریکه در بازار مربوط به منطقه آسیا – پاسفیک (که ژاپن را نیز شامل می شود) این میزان به ارزشی دو برابر ارزش مربوط به منطقه آمریکای شمالی (آمریکا و کانادا) دست می یابد.
در سال 2005 میلادی مردم مناطق آسیا – پاسفیک و کشور ژاپن 41 درصد از کل هزینه هایی که در سراسر جهان برای استفاده از سرویس موسیقی همراه صرف شده است را به خود اختصاص دادند .
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”