اتحاد موبايلي طرفداران لينوکس

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

اتحاد موبايلي طرفداران لينوکس

پست توسط DJ.HAMED »

شش شرکت بزرگ فعال در حوزه تلفن همراه بنياد جديدي را تشکيل داده اند تا استفاده بيشتر از استانداردهاي لينوکس را بر روي تلفن هاي همراه ترويج کنند.
موتورولا، NEC ، پاناسونيک و سامسونگ به همراه NTT DoCoMo و Vodafone Group در ژوئن سال گذشته اعلام کردند که قصد دارند با همکاري يکديگر يک پلاتفورم نرم افزاري مبتني بر لينوکس را براي تلفن هاي همراه راه اندازي کنند.
بنياد ياد شده limofoundation نام دارد و اطلاعات بيشتر در مورد آن از آدرس اينترنتي [External Link Removed for Guests] در دسترس است. هزينه سالانه عضويت در اين نهاد بسته به سطح عضويت از 40 تا 800 هزار دلار در نوسان است.
اعضا ضمن دسترسي به کدهاي منبع نرم افزارهاي طراحي شده مي توانند در نگارش آنها هم دخالت کنند.
گفتني است که استفاده از سيستم عامل لينوکس در تلفن هاي همراه روز به روز در حال افزايش است و بسياري از اپراتورها و سازندگان تلفن همراه در جهان به استفاده از آن تمايل نشان مي دهند. علت اين مساله کاهش هزينه ها، افزايش سازگاري بين انواع مختلف گوشي هاي همراه و کارکردهاي متنوعي است که مي توان براي پلات فورم هاي لينوکس درنظر گرفت.
لازم به ذکر است که NEC ، NTT DoCoMo و پاناسونيک از سال 2001 به اين سو براي طراحي پلاتفورم هاي ياد شده با هم همکاري داشته اند.

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”