به زودی گوشی ها هم به لیست مواد اعتیاد آور اضافه می شوند!

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

به زودی گوشی ها هم به لیست مواد اعتیاد آور اضافه می شوند!

پست توسط DANG3R »

متخصصین اعلام کردند: استفاده از تلفن همراه به زودی به مشکلی بزرگ تبدیل می شود!
به گزارش گروه خبری GSM، هر چند در زندگی دیجیتالی امروزه گوشی های موبایل برای داشتن یک زندگی راحت و مدرن طراحی شده اند، ولی این تکنولوژی روز به روز بیشتر بر زندگی انسانی اثر گذاشته و ایجاد اختلال می کند. یک روانشناس آمریکایی می گوید: " مشکل، تنها زیاد صحبت کردن با موبایل نیست بلکه بوجود آمدن این نیاز در انسان که بطور مدام با محیط خارج و مردم در تماس باشد به زودی به یک اعتیاد تبدیل می شود. "
برخلاف اعتیاد نسبت به مواد مخدر یا الکل، اعتیاد به تلفن همراه نشانه خاصی ندارد ولی اگر شخص در طول فیلم، جلسه و یا حتی زمان شام نتوانداز فرستادن SMS اجتناب کند، این می تواند یک نشانه باشد. همچنین استفاده زیاد از موبایل به مرور زمان باعث عصبانیت، استرس و افسردگی خواهد شد.
بر اساس یک بررسی صورت گرفته در ژاپن، بچه هایی که از تلفن همراه استفاده می کنند اغلب نمی توانند به راحتی با دیگران ارتباط و دوستی نمایند و منزوی هستند. بر اساس همین آمار، 4/3 بچه ها در ژاپن موبایل دارند!
البته علیرغم موارد ذکر شده متخصصین همچنان بر روی تاثیرات رفتاری که استفاده نادرست از موبایل ممکن است ایجاد کند، و همچنین تاثیرات آن بر روی مغز تحقیق می کنند.
به هر حال محققان به استفاده از گوشی های ساده که امکانات کمتری دارند و اختصاص دادن ساعتی از روز به خانواده، کار و کلاً دور بودن از موبایل را پیشنهاد می کنند
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”