عرضه تلفن همراه در سال 2006 از یک میلیارد دستگاه فراتر رفت

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

عرضه تلفن همراه در سال 2006 از یک میلیارد دستگاه فراتر رفت

پست توسط DJ.HAMED »

بر اساس بررسي موسسه تحقیقاتی IDC ، تولید کنندگان گوشی تلفن همراه برای اولین باردر سال 2006 میلادی بیش از یک میلیارد دستگاه گوشی عرضه کردند.
بر اساس این گزارش دستیابی به چنین موفقیتی بیشتر مرهون فصل پر رونق تعطیلات کريسمس بود که در طول آن ، میزان صادرات حدود 20 درصد افزایش یافت و صادراتی معادل 295 میلیون دستگاه به ثبت رسيد.
بر اساس این گزارش ، دو تولید کننده و صادر کننده مطرح که سهم عمده ای را از بازار مذکور به خود اختصاص دادند ، نوکیا و موتورولا بودند و این درحالی است که موتورولا به تدریج سعی دارد فاصله خود را با نوکیا کمتر کند.
این درحالی است که عليرغم تولید و صادرات بالاي شرکت های مذکور ، میزان سود آنها رو به کاهش است.
گفتني است بازارهای در حال توسعه نقش مهمتری در رونق صنعت مذکور در سال 2006 ایفا کردند و بیش از نیمی از کل صادرات جهانی را به خود اختصاص دادند.
از میان فروشندگان برتر نیز ، کمپانی نوکیا در فصل چهارم سال 105.5 میلیون دستگاه تلفن همراه را صادر کرد که این میزان در مقایسه با سال گذشته 26 درصد افزایش را نشان می دهد .
به این ترتیب کمپانی نوکیا سهم صادرات خود در بازار جهانی را 35.8 درصد افزایش داد اما با این تفاوت که گوشی های ارزانقیمت قسمت عمده این میزان صادرات را به خود اختصاص دادند و به این ترتیب شرکت فنلاندی مذکور با کاهش میزان سود خود در مقایسه با سال گذشته روبرو بوده است.
از طرف دیگر کمپانی موتورولا نیز در جریان فصل چهارم سال 65.7 میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه را صادر کرد که در مقایسه با فصل چهارم سال 2005 میلادی این میزان افزایشی معادل 47 درصد را در را نشان می دهد.
از طرف دیگر سهم موتورولا در بازار از 18.1 درصد در سال 2005 میلادی به 22.3 درصد افزایش يافته است .
سامسونگ نیز به عنوان سومین تولید کننده برتر گوشی تلفن همراه پس از کمپانی های مذکور، صادرات خود را در جریان فصل چهارم سال به میزان 17.6 درصد معادل 32 میلیون دستگاه افزایش داده است ولی سهم این کمپانی از بازار تقریبا بدون هیچ تغيیر محسوسی نسبت به سال گذشته 11 درصد گزارش شده است.
در ادامه این گزارش آمده است که شرکت سونی اریکسون به عنوان دیگر کمپانی مطرح تولید کننده گوشی تلفن همراه با سبقت گرفتن از ال جی خود را به عنوان چهارمین تولید کننده گوشی تلفن همراه مطرح کرده است به طوریکه میزان صادرات کمپانی مذکور به 61.5 درصد افزایش یافته است که این میزان صادراتی معادل 16.1 میلیون دستگاه را نشان می دهد.
از طرف دیگر سهم سونی اریکسون در بازار نیز با افزایش روبرو بوده است و 8.8 درصد به ثبت رسیده است که این میزان در مقایسه با 6.5 درصد به ثبت رسیده در سال گذشته ، افزایش قابل ملاحظه ای را نشان می دهد.

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”