دکتر جلالي : ورود نسل سوم تلفن همراه را بايد به فال نيک گرفت

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

دکتر جلالي : ورود نسل سوم تلفن همراه را بايد به فال نيک گرفت

پست توسط DJ.HAMED »

ابلاغ ضوابط برگزاری مناقصه اپراتور سوم و استفاده از نسل سوم تلفن همراه در این شبکه، جای بسی خوشحالی دارد؛ چراکه استفاده از تلفن همراه نسل 3 در برابر نسل 2 و 5/2 که هم‌اکنون در سطح کشور استفاده می‌شود، دارای مزایای بسیاری است.
دکتر علی‌اکبر جلالی، با اشاره به ابلاغیه ضوابط برگزاری مناقصه‌ اپراتور سوم تلفن همراه برای اجرا از سوی دولت، اظهار داشت: ورود تلفن همراه نسل 3 را به فال نیک می‌گیریم. چند رسانه‌ای بودن تلفن همراه نسل 3 این امکان را به کاربران می‌دهد که بتوانند علاوه بر مزایای تلفن همراه نسل 2 و5/2 از امکانات تصویری ( ویدئویی، تلویزیونی و ماهواره‌ای) استفاده کنند.
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت، کیفیت و فاصله تلفن همراه نسل 5/2 و 3 را بسیار زیاد دانست و افزود: مردم با اطلاع از مزایای آن استقبال زیادی از این نسل خواهند داشت.
وی، برای تشریح بیشتر مزایای این نسل تلفن همراه، به ذکر مثالی پرداخت و گفت: دانشجویان در مواقعی که در منزل بوده و در کلاس درس حاضر نمی‌شوند، می‌توانند با روشن کردن تلفن همراه نسل 3 همکلاسی خود، تمام کلاس را به صورت زنده تماشا کرده و حتی با فشردن یک دکمه، اطلاعات بر روی تلفن همراه را از طریق تلویزیون مشاهده کنند.
جلالی، اظهار عقیده کرد: بهتر است، تمام تلاش‌ها برای توسعه تلفن همراه نسل 3 و بالاتر برداشته شود و یا حداقل شرایطی فراهم شود تا در کوتاه مدت، تلفن همراه نسل 3 در کشورمان توسعه یابد.
وی افزود: از نظر فنی فاصله بین تلفن همراه نسل 5/2 و 3 بسیار زیاد است و بسیاری از تجهیزات باید تغییر کند، بنابراین بهتر است از هم‌اکنون سرمایه‌گذاری بر اساس مختصات فنی تلفن همراه نسل 3 باشد واز هزینه‌های اضافی بعدی جلوگیری شود.

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”