بخش مخابرات بايد با خصوصي‌سازي به نقطه‌ي مطلوب برسد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

بخش مخابرات بايد با خصوصي‌سازي به نقطه‌ي مطلوب برسد

پست توسط DJ.HAMED »

به گفته‌ي يك عضو هيات علمي ‌دانشگاه خصوصي‌سازي در عرصه‌ي شركت‌هاي مخابراتي بايد طوري انجام شود تا با ايجاد رقابت ميان اپراتورها سطح ارايه‌ي خدمات و كيفيت آن‌ها افزايش يابد.

محمد فتحيان در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد:سياست‌هايي كه در زمينه‌ي خصوصي‌سازي بخش مخابرات تعريف مي‌شود بايد طوري باشد كه آن‌ها را به نقطه‌ي مطلوب برساند، اين سياست‌ها نبايد به شكلي باشند تنها ظاهرا شركت‌ها خصوصي باشند اما ميدان در دست شركت‌هاي دولتي باشد.

به عقيده‌ي وي با توجه به اين كه خصوصي‌سازي در كشور ما به تازگي رو به رشد است و اين بخش بنيه‌ي چندان قوي‌ ندارد، بنابراين حركت به اين سمت بايد با حمايت دولت انجام شود اما نمي‌توان به دليل اين كه بخش خصوصي ضعيف بوده و رشد نكرده است، منتظر ماند تا تقويت شود و‌ آن وقت به نياز مردم پاسخ گفت، از اين رو به تناسب تقويت بخش خصوصي بايد دولت با همكاري اين بخش به نيازها رسيدگي كند، در واقع مكمل يكديگر شوند تا از اين مرحله عبور كنيم.

اين مدرس دانشگاه افزود:‌ از سوي ديگر دولت مي‌تواند با مشخص كردن برنامه‌ي كاري دقيق براي شركت‌هاي خصوصي و نظارتي كه بر روي فعاليت‌هاي اين بخش دارد، زمينه را براي حضور بخش خصوصي توانمند در اين عرصه فراهم كند.

به عقيده‌ي وي با تقسيم بندي كردن فعاليت‌هاي مخابراتي و واگذاري قسمت اعظم كارها كه در توان بخش خصوصي است مي‌توان تا حدودي زمينه‌ي مناسب براي خصوصي سازي شركت‌هاي مخابراتي به وجود آورد، اما نبايد از بعد نظارتي در اين زمينه غافل بود چرا كه در كنار خصوصي سازي بايد سازمان نظارتي بر اين امر نيز تقويت شوند.

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”