سونی اریکسون در يک قدمي نوکیا

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

سونی اریکسون در يک قدمي نوکیا

پست توسط DJ.HAMED »

نوکیا در سال 2006 پیشگامی خود را در بازار گوشی تلفن همراه گسترش داد و در مقایسه با دو رقیب خود صادرات نسبتا بیشتری را به ثبت رساند.
این درحالی است که سونی اریکسون در بازار گوشی تلفن همراه سال 2006 میلادی بیشترین تاثیر را به جا گذاشت بطوریکه در فصل چهارم سال بیشترین میزان افزایش فروش را در مقایسه با دیگر تولید کنندگان تلفن همراه در طول یک فصل به ثبت رساند.
بر اساس این خبر در طول فصل مذکور میزان صادرات سونی اریکسون با 61.5 درصد افزایش به 26 میلیون دستگاه رسید که این میزان درمقایسه با تعداد 16.1 میلیون دستگاهی که در سال 2005 میلادی و در مقطعی مشابه به ثبت رسیده بود، افزایش قابل ملاحظه ای را نشان می دهد.
ادغام دو شرکت بزرگ تولید کننده سونی – تولید کننده لوازم الکترونیکی- و اریکسون به عنوان یک شرکت تولید کننده تجهیزات مخابراتی در سال 2006 میلادی باعث شد میزان افزایش فروش گوشي هاي اين شرکت در جریان فصول دوم ، سوم و چهارم سال 2006 میلادی ،به بیش از 15 درصد برسد.
"تینا تنگ " یکی از متخصصین امور مربوط به تلفن های بی سیم در خصوص موفقیت کمپانی سونی اریکسون می گوید: " سونی اریکسون تمامی خط تولید را از بازارهای متوسط تا بازارهای سطح بالا ، هدف قرار داده است و اخیرا نیز وارد بازار گوشی های ارزان قیمت شده که این امر به رشد سریع شرکت در سال 2006 میلادی بازمی گردد."
تنگ در ادامه می گوید: "علاوه بر این ، محصولات سونی اریکسون نظر کاربران در تمامی بازارهای منطقه ای و جهانی را به سوی خود جلب کرده ، چرا که تلفن های دوربین دار و تلفن های برخوردار از قابلیت پخش موسیقی این کمپانی رکورد گوشی هایی با مختصات و قابلیت های مردم پسند را شکسته است."
بر اساس این گزارش ، میزان صادرات سونی اریکسون در سال 2006 میلادی به 74.8 میلیون دستگاه رسیده است که این میزان درمقایسه با 51.1 میلیون دستگاه در سال 2005 میلادی ، 46.4 درصد افزایش داشته است.
از طرف دیگر نوکیا هنوز هم سهم عمده ای از بازار صادرات گوشی تلفن همراه را به خود اختصاص می دهد که این میزان در سال 2006 میلادی حدود 384 میلیون دستگاه به ثبت رسیده است و اگر با مجموع کل 335.3 میلیون دستگاه صادرات موتورولا و سامسونگ به عنوان دو رقیب نزدیک نوکیا مقایسه شود بدون شک پیشگام بودن نوکیا در بازار تولید و صادرات گوشی تلفن همراه ثابت خواهد شد.
نوکیا همچنین در فصل چهارم سال 2006 میلادی 106 میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه را تولید کرده است که این میزان در مقایسه با میزان 83.7 میلیون دستگاه صادر شده در مقطعی مشابه در سال 2005 میلادی ، افزایش چشمگیری را نشان می دهد.
عمده ترین میزان رشد سهم نوکیا متوجه بازارهای اروپایی است که مجموع 32 درصد از میزان صادرات کمپانی نوکیا را در فصل چهارم سال به خود اختصاص می دهد.
:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”