سرويس انتقال شماره همراه محبوب نيست

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

سرويس انتقال شماره همراه محبوب نيست

پست توسط DJ.HAMED »

در راستاي اقدامی که به منظور گسترش زمینه رقابت و ارتقا میزان رضایت مشتریان اتخاذ شده است ، رگولاتورهای مخابراتی در بیشتر کشورهای جهان پیشتر اعلام کرده بودند که مشترکان می توانند از امکان انتقال شماره های تلفن همراه خود در صورت تغيير اپراتور برخوردار باشند اما اجرای پرنقص این طرح باعث عدم موفقيت آن شد.
بر اساس گزارشی که توسط دکتر "مارک هیث" و همکارانش در همین خصوص تنظیم شده است هرچند در ابتدا طرح مذکور با به وجود آوردن امکان انتقال شماره ها برای مشترکینی که اپراتور خود را تعویض می کنند ، و توجه به"قابلیت انتقال شماره" به عنوان یکی از الزامات رقابت و انتخاب آزاد مورد اقبال قرار گرفت، ولی به تدریج لازم بود که رگولاتورها و اپراتورها به منظور کسب منفعت بیشتر ، سطح قابلیت انتقال شماره را ارتقا دهند.
مهمترین نتایج به دست آمده از تحقیقات فوق به شرح زیر است :
1- قابلیت انتقال شماره سال هاست که در بسیاري از کشورها مورد استفاده قرار می گیرد و اکنون نیز علیرغم سطح تحول بسیار بالایی که در صنعت تلفن همراه رخ داده شواهدی در دست است که بر اساس آنها مشخص شده بیش از 10 درصد از شماره های تلفن همراه انتقال داده شده اند.
2-طرح انتقال شماره تلفن های همراه با محدودیت ها و موانعی روبرو است که از آن جمله می توان به هزینه بالای انتقال و محدودیت هایی که پس از انتقال شماره در خصوص سرویس های اطلاع رسانی در تلفن های همراه به وجود می آید ، اشاره کرد.
از طرف دیگر برخلاف آنچه که عموم مردم باور دارند طرح انتقال شماره تلفن همراه لزوما سبب ایجاد رقابت در زمینه قیمت گذاری نمی شود.
بر اساس این خبر طرح انتقال شماره تلفن همراه اگر درست به اجرا گذاشته شود ، منافع زیادی را برای اپراتورهای تلفن همراه به دنبال خواهد داشت و بعضا حتی سهم عمده ای از در آمد بازار را به آنها اختصاص می دهد.

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”