اعتياد استراليايي ها به تلفن همراه

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

اعتياد استراليايي ها به تلفن همراه

پست توسط DJ.HAMED »

بر اساس نتایج یک نظرسنجی که توسط "دانشگاه تکنولوژی کوینزلند" انجام شده است ، استرالیایی ها به طور میانگین حدود یک ساعت با تلفن های همراه خود صحبت می کنند.
بر اساس نتایج به دست آمده از این تحقیقات ، از هر 5 استرالیایی یک تن به تلفن همراه اعتیاد دارد.
بیش از 2500 تن از صاحبان تلفن همراه در این نظر سنجی که در خصوص جنبه های تاثیر روانی ، مالی و اجتماعی تلفن همراه انجام شده بود، شرکت کردند.
بر اساس این تحقیقات 22 درصد از مردم خود را به عنوان کسانی که از تلفن همراه زیاد استفاده می کنند توصیف کردند و 8 درصد از آنان نیز ماهیانه قبوضی معادل 500 دلار استرالیا (معادل 387 دلار آمریکا) دریافت می کنند.
بر اساس این تحقیقات، ارسال پیام در حال حاضر محبوب ترين کاربرد تلفن همراه در استرالیا محسوب مي شود.
همچنین بر اساس این تحقیقات مشخص شده که تلفن همراه بیش از آنکه یک ابزار تجاری محسوب شود یک ابزار اجتماعی در نظر گرفته می شود چرا که بر اساس این نظرسنجی بیشتر کسانی که مورد پرسش قرار گرفته اند اعلام کرده اند که بیشتر وقت خود صرف صحبت با دوستان و آشنایان خود می کنند( 28درصد).
برخی دیگر نیز عنوان کرده اند که بیشتر برای ارتباط برقرار کردن با اقوام از تلفن همراه استفاده می کنند(26درصد) حال آنکه تنها 11 درصد اعلام کرده اند که از تلفن همراه برای کارهای تجاری خود استفاده می کنند.
به گفته محقق تحقیقات مذکور ، استرالیا یکی از کشورهایی است که بالاترین ضریب نفوذ تلفن همراه را در دنیا به خود اختصاص می دهد و به همین خاطر برای پی بردن به زمینه های اعتیاد آور استفاده از تلفن همراه ، از بهترین زمینه برای تحقیق برخوردار است.

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”