بزرگان تلفن همراه جهان با یاهو و گوگل رقابت می کنند

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

بزرگان تلفن همراه جهان با یاهو و گوگل رقابت می کنند

پست توسط DJ.HAMED »

بزرگترین گروه های مخابراتی اروپا در نظر دارند یک موتور جامع جستجوی همراه راه اندازی کنند که توانایی رقابت با یاهو و گوگل را داشته باشد.
بر اساس این خبر شرکت های مخابراتی "وودافون" ، "فرانس تله کام" ، "تله فونیکا" ، "دویچ تله کام" ، "هاتچیسون وامپوآ" ، "تله کام ایتالیا" و همچنین "سینگولار" که یک اپراتور آمریکایی است ، از جمله شرکت هایی هستند که قصد دارند با همکاری یکدیگر پروژه مذکور را تكميل کنند.
لازم به ذکر است که نمایندگان شرکت های مذکور قرار است در جریان بزرگترین نمایشگاه سالانه تجاری صنعت تلفن همراه که هفته آینده در "بارسلونا" برگزار خواهد شد ، در همین خصوص مذاکرات محرمانه ای را با یکدیگر انجام دهند.
اپراتورهای اروپايي که با کاهش یافتن نرخ مکالمه با کاهش درآمد مواجه شده اند ، تصمیم گرفته اند با این اقدام خود از خطر نجات داده و منابع جديد درآمدي براي خود دست و پا كنند.
بر اساس این خبر ، انتظار می رود که فقط در بریتانیا بیش از 20 درصد از مشترکان تلفن همراه تا پایان سال 2007 میلادی از طریق تلفن همراه خود و آن هم با پهنای باند بالا به اینترنت دسترسی داشته باشند و این امر باعث خواهد شد میزان استفاده از موتورهای جستجو از طریق تلفن همراه به شدت افزایش یابد.
خبر فوق باعث حیرت و تعجب گوگل و یاهو خواهد شد چرا که آنها حتی لحظه ای هم از انعقاد قرارداد با اپراتورهای همراه و تولید کنندگان گوشی تلفن همراه ، غافل نشده بودند.
از طرف دیگر فعالان صنعت تلفن همراه بر این باورند که اگر فقط سرویس های ارزش افزوده ارائه دهد، به راحتی خواهد توانست سهم عمده ای از درآمد تبلیغاتي جهان را به خود اختصاص دهند.
بر اساس این خبر ، چنین همکاری از جانب اپراتورها و شرکت های بزرگ مخابراتی لازم بود چرا که اگر اپراتورهای تلفن همراه بخواهند با موتورهای جستجوگر بزرگ آمریکایی به رقابت بپردازند باید بخش قابل ملاحظه ای از سرویس های خود را در اختیار تبلیغ دهندگان قرار دهند.
لازم به ذکر است که 4 اپراتور برتر تلفن همراه در بریتانیا شامل "اورنج" که تحت تملک "فرانس تله کام" قرار دارد، O2 که بخشی از Spain's Telefonica می باشد ، Deutsche Telekom's T-Mobile و وودافون همگی در مذاکراتی که قرار است هفته آینده در جریان برپایی نمایشگاه سالیانه 3GSM‌بارسلون برگزار شود، شرکت کنند.
لازم به ذکر است که گروه های مخابراتی مذکور در مجموع در سراسر جهان 600 میلیون مشترك تلفن همراه در اختیار دارند.

taliyanews
:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”