فروش 120 میلیون دستگاه تلفن همراه در چين در يك سال

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

فروش 120 میلیون دستگاه تلفن همراه در چين در يك سال

پست توسط DJ.HAMED »

"ژی لینژن" معاون رئیس شرکت مخابراتی "چاینا موبایل" اعلام کرده که میزان فروش تلفن های همراه در چین با افزایش سالیانه ای معادل 40 درصد، در سال 2006 میلادی به 120 میلیون دستگاه رسید.
لینژن تصریح کرد که کشور چین به یکی از بزرگترین بازارهای گوشی تلفن همراه تبدیل شده است.
به گفته وی ، در سال 2006 میلادی چین تعداد450 میلیون تلفن همراه را تولید کرد که از این میان 350 میلیون دستگاه تلفن صادر شدند .
به گفته مقامات چیني ، شرکت های بزرگ خارجی فعال در زمینه تلفن همراه نظیر نوکیا و موتورولا بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده اند و این درحالی است که تولید کنندگان محلی تلفن همراه چه در بازارهای داخلی و چه در بازارهای خارجی فقط 50 میلیون دستگاه تلفن همراه را به فروش رساندند.
لینژن همچنین در ادامه خاطر نشان کرد که میزان فروش تلفن همراه در سطح جهانی در سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است بطوریکه میزان کلی صادرات آن به مرز یک میلیارد دستگاه رسید و انتظار می رود که میزان فروش در سطح جهانی در طول سال جاری نیز 20 درصد افزایش داشته باشد.
به گفته لینژن افزایش سریع فروش تلفن همراه بیشتر به خاطر رونق اقتصاد جهانی بوده است که این امکان را به وجود آورده است تا مردم غالبا تلفن های همراه خود را تعویض کرده و آن را به مدل بهتر و بالاتری ارتقا دهند.
سال گذشته ، تعداد استفاده کنندگان از تلفن همراه در کشور چین به 461 میلیون رسید که این تعداد در مقایسه با سال 2005 میلادی 68 میلیون تن افزایش داشته است.
به گفته وی ، استفاده کنندگان از تلفن همراه درکشور چین بطور متوسط هر 21 ماه یکبار ، یک تلفن همراه جدید را خریداری می کنند.

:grin:
taliyanews
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”