نزول ستاره بخت سیم کارتهای دولتی

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

نزول ستاره بخت سیم کارتهای دولتی

پست توسط DJ.HAMED »

تاليانيوز- فعالان بازار خرید و فروش سیم کارت تلفن همراه می گویند استقبال چندانی از آخرین دوره ثبت نام سیم کارت های اپراتوردولتی نشده است و جو روانی ایجاد شده كه ناشی از استقبال اندک متقاضیان براي ثبت نام است، باعث شده قیمت سیم کارت در بازار آزاد افزایش یابد.
به گفته آنان ، کاهش قیمت سیم کارت شرکت ارتباطات سیار و رسيدن آن به 288 هزار تومان و اعلام این خبر که قیمت سیم کارت درآینده کمتر هم می شود باعث شده استقبال از ثبت نام سیم کارت کاهش یابد.
آنان می افزایند : از سوی ديگرعدم استقبال مردم از ثبت نام سیم کارت و تمایل آنان به خرید سیم کارت از بازار آزاد ، باعث افزایش قیمت آن در بازار شده است.
از نظر اين افراد انتشار خبر اخرین دوره واگذاری سیم کارت از سوی شرکت ارتباطات سیار به عنوان اپراتور دولتی تلفن همراه به افزایش قیمت سیم کارت در بازار آزاد کمک کرده است.
برخی از کارشناسان هم ، از میان رفتن سود حاصل از دریافت سیم کارت های ثبت نامی در سالهای گذشته را اصلی ترین دلیل کاهش استقبال مردمی از ثبت نام های جدید می دانند.
گفتني است تا یک سال پیش و از نخستین روز ثبت نام سیم کارت های اپراتور دولتی بسیاری از مردم به منظور سرمایه گذاری اقدام به خرید سیم کارت این اپراتور می کردند تا پس دریافت سیم کارت خود آن را به دو برابر قیمت در بازار بفروشند.
کارشناسان می گویند: زمانی در ایران مردم برای خرید سیم کارت های اپراتور اول ساعتها در صف های طولانی می ماندند، چون یقین داشتند سال بعد سیم کارت خود را با دو برابر قیمت در بازار می فروشند اما با از بین رفتن این درآمد که توجه قشر متوسط جامعه را به خود جلب کرده بود ، ثبت نام سیم کارت هم با استقبال اندکی مواجه شده است.
رضا یکی از متقضیان سال گذشته سیم کارت شرکت ارتباطات سیار می گوید: سال گذشته دو سیم کارت ثبت نام کردم تا پس از دریافت سیم کارت ها آنها را بفروشم و از سرمایه اندک خود سودی کسب کرده باشم.
وی می افزاید: پس از قرعه کشی ، نخستین سیم کارت را پس از گذشت شش ماه دریافت کردم که بهای آن در بازار آزاد 200هزار تومان از ودیعه ثبت نامی (360 هزار تومان) بیشتر بود اما سیم کارت دوم را نزدیک به یک سال بعد (دی ماه سال جاری) دریافت کردم که 20هزار تومان ارزانتر از ودیعه ثبت نامی در بازار ارزش داشت.
رضا می گوید: حالا که ثبت نام سیم کارت سودی برایم ندارد تنها در صورت نیاز سیم کارت خریداری می کنم.
حسین یکی دیگر از خریداران سیم کارت می گوید: درحالی که هر روز سیم کارت ارزانتر می شود و شرکت های مختلف به دلیل رقابت با یکدیگر به دنبال جذب مشتری بیشتر و کاهش بهای سیم کارت ها و افزایش خدمات خود هستند ، لزومی ندارد که در قرعه کشی سیم کارت شرکت کنم .
وی می گوید: به نظر من دوره انتظار یک ساله دریافت سیم کارت به سر آمده و اگر هم روزی نیاز به سیم کارت داشتم آن را از بازار آزاد تهیه می کنم.

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”