مشترك مورد نظر در قيد حيات نمي‌باشد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15887
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 72640 بار
سپاس‌های دریافتی: 31669 بار
تماس:

مشترك مورد نظر در قيد حيات نمي‌باشد

پست توسط Mahdi1944 »

از: ایسنا

تحقيقات نشان مي‌دهد در برخي كشورها در حال حاضر بيش از هميشه مردم وصيت مي‌كنند تا پس از مرگ تلفن همراهشان نيز با آن‌ها دفن و يا سوزانده شود.

با ورود تلفن همراه به آفريقاي جنوبي‌، مردم زيادي از اين منطقه دست به چنين اقدامي‌ زدند تا اين كه اكنون دامنه‌ي اين حركت تا كشورهايي نظير ايرلند، استراليا، و ايالات متحده‌ي نيز كشيده شده است.

«مارتين ريموند»، رييس آزمايشگاه آينده كه در خصوص رواج جريانات تازه در عرصه‌ي بين المللي تحقيق مي‌كند، مي‌گويد: اولين نمونه‌ها از اين رسم ابتدا در كيپ تاون مشاهده شده،‌ جايي كه مردم با اعتقاد به پيش‌گويي جادوگران و از ترس آن كه در حال خواب، زنده به گور شدند، درخواست مي‌كردند تلفن همراهشان را نيز در كنارشان قرار دهند، در حقيقت آن‌ها مي‌خواستند اگر در قبر از خواب برخواستند، بتوانند از تلفن استفاده كنند. البته اين عمل در استراليا بيشتر جنبه‌ي خود نمايي دارد.

عده‌اي علاوه بر درخواست دفن تلفن همراه شخصي در كنار خود، لپ تاپ را نيز با خود به گور مي‌برند، البته در تابوت اين نوع افراد اشياي ديگري همچون الماس‌ها، جواهرات تا لباس‌هاي گران بها و ساعت‌هاي طلا نيز به چشم مي‌خورد و در واقع سرچشمه‌ي اين عمل را مي‌توان دوران مصر باستان جستجو كرد.

وي افزود: مردمان آن زمان مصر بر اين باور بودند كه اشيايي كه همراه مرده دفن مي‌شود در زندگي بعد از مرگ در دسترس وي قرار خواهند گرفت. اما امروزه بشر به لحاظ فكري در مرحله‌اي به مراتب بالاتر از آن دوره قرار دارد و به خوبي مي‌داندكه ماديات تنها متعلق به جهان ماده است.

در حقيقت مردم عصر مدرن، مايل‌اند با وسايلي دفن شوند كه بيانگر نحوه‌ي زندگي پيش از مرگشان باشد. هر چند در كشورهايي مانند چاد و غنا هنوز برخي مردم با وسايلي كه ممكن است مورد استفاده قرار گيرد، دفن مي‌شوند.

ريموند ادامه داد: در ايرلند هم مردم را با چيزهايي مورد علاقه شان مثل سيگار، به خاك مي‌سپارند. در كاروليناي جنوبي بعضي از افراد را در حالي مي‌سوزانند كه تلفن همراهشان در جيبشان قرار دارد.

باتري تلفن همراه در صورت گرم شدن بيش از اندازه، منفجر مي‌شود‌ و اولين گزارش از سوزاندن جسد با تلفن همراه مربوط به همين مساله بوده است و همين باعث شناخته شدن اين جريان شد.

اين محقق گفته است: اكنون بعضي از مراكز سوزاندن اجساد، تلفن همراه را در جعبه‌اي و به صورت جداگانه مي‌سوزانند.‌ يك شركت كفن و دفن در آفريقاي جنوبي در نظر دارد در يك اقدام آينده نگرانه، باتري يدكي تلفن همراه را در تابوت قرار دهد، تا اگر فرد مرده با فاصله‌ي زماني زيادي از خواب بيدار شد و باتري تلفنش تمام شده بود، بتواند مژده‌ي زنده بودنش را از داخل گور به اقوام و آشنايان بدهد!
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”