حضور میلیونی لینوکس در بازار تلفن همراه

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1420
تاریخ عضویت: دوشنبه 17 مهر 1385, 9:56 am
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 869 بار
تماس:

حضور میلیونی لینوکس در بازار تلفن همراه

پست توسط gigi64 »

بنابر اعلام محققان، استفاده از لینوکس در تلفن‌های همراه، در سال‌های آینده به دلیل قیمت پایین گوشی‌های هوشمند، رشد سریعی خواهد داشت.

تصویر

به گزارش سرویس بین‌الملل سیتنا، براساس تحقیق شرکت ABI، انتظار می‌رود تا سال 2011 شمار تلفن‌های هوشمند مجهز به لینوکس، به عنوان سیستم عاملی متضاد با سیستم عامل‌های تجاری، از 8.1 میلیون در امسال به 127 میلیون افزایش یابد.
برای درک مؤقعیت لینوکس، بهتر است بدانیم که به گزارش شرکت گارتنر، در سال گذشته یک میلیارد گوشی هوشمند در سرتاسر دنیا به فروش رفته است. بیشتر این گوشی‌ها به سیستم عامل سیمبیان مجهز هستند که توسط نوکیا یا ویندوز موبایل مایکروسافت ترویج شده است.
بنابر اعلام ABI سیمبیان 56 درصد بازار جهانی تلفن‌های هوشمند را در دست دارد.
در این گزارش آمده است که در تلفن‌های هوشمند با سیستم‌های عامل بلادرنگ، انتظار می‌رود کاربرد لینوکس از نزدیک به صفر در سال جاری تا بیش از 76 میلیون در سال 2012 افزایش یابد. سیستم عامل بلادرنگ سیستم عاملی است با قابلیت‌های محدود بیشتر که با پردازنده‌های تلفن هماهنگ است.
در گزارش ABI که این هفته انتشار یافت، برای افزایش کاربرد لینوکس در بازار حمایت‌کنندگان بر چندین نقطه ضعف باید غلبه کنند، از جمله کند بودن لینوکس و استفاده فضای بیشتر در حافظه.
نبود ابزار کافی و میان برنامه‌های استاندارد شده نیز از عوامل دیگری محسوب می‌شود که مورد بررسی هستند.
لینوکس، نقاط قوتی نیز دارد؛ به عنوان نرم‌افزار اپن سورس، این سیستم عامل هزینه‌ای نداشته و انعطاف‌پذیری بیشتری دارد.
با استفاده از این سیستم عامل در برابر سیستم عامل سیمبیان در آینده وابستگی گوشی‌های دستی به بزرگترین سازنده گوشی کاهش خواهد یافت.

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”